Ochrana dřeva gumoasfaltem



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
21.4.2019 9:04

Kompost je pro každé dřevo i kov hodně agresivní. Dřevěné ohrazení obvykle nepřežilo 10 let bez ohledu na nátěr. Gumoasfalt určitě trvanlivost o nějaké roky prodlouží Dřív než dřevo mi ovšem ovšem prorezly pozinkované vruty.  
    Poslední kompostiště jsem spojil z plastových profilů nerezovými vruty.  Mám pokoj do smrti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 104.106 (?), 29.3.2019 12:48, zobrazeno: 6303x

Zdravím, dělám si z fošen kompost a byl mi na něj v prodejně barev doporučený gumoasfalt SA12. Přiznám se, že jsem nad tím v té chvíli moc nepřemýšlel a rovnou ho koupil. V minulosti jsem totiž natíral dřevo na zahradu apod. barvou Remmers HK Lasur a nic moc dlouho dřevo nevydrželo. A tak jsem si říkal, že to prostě vyzkouším a uvidím. Až když jsem šel fošny natírat, mě napadlo, jestli ten gumoasfalt nemůže být pro půdu toxický nebo jinak škodlivý. Chtěl bych se vás na to proto zeptat. Chtěl bych ho později použít i na lávku přes potok, tak abych věděl. Pro upřesnění, jednou už jsem to natřel, ale jen ze strany, která má být vevnitř v kompostu. Zvenku jsem dal znovu Remmers. Děkuji Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.72 (?), 29.3.2019 12:53
Michale a pric to natiras? Ja nam z palet konpister uz deset ket a furt drzi.. az se rozpadne, udelam jiny. Porizovaci cena je 0 0 nic.. ta barva musela byt drazsi nez to drevo..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.106 (?), 29.3.2019 13:28

Nějak jsem měl pocit, že když něco udělám, vydrží to dřevo déle. Já jsem měl do teď natřené trámy a vydržely asi 8 let. I když byly poslední 2 roky už hodně rozpadlé. Tak jsem chtěl zase třeba 8 let vydržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.130 (?), 21.4.2019 8:45

Nátěry bych žádné nedělal, líbí se mi kompostér z desek cetris hobby, ty vám vydržej určitě dlouho i bez nátěru, teď je mám konečně v plánu použít na vyvýšené záhony, kde zevnitř dám kaučukovou fólii co se dává do jezírek, životnost 30 let, za mě nic trvanlivějšího nemůžu vymyslet, ještě nerezové vraťáky a L profily a bylo by to ideální, ale ty už jsou i na mě drahé.

Roman Z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.4.2019 9:04

Kompost je pro každé dřevo i kov hodně agresivní. Dřevěné ohrazení obvykle nepřežilo 10 let bez ohledu na nátěr. Gumoasfalt určitě trvanlivost o nějaké roky prodlouží Dřív než dřevo mi ovšem ovšem prorezly pozinkované vruty.  
    Poslední kompostiště jsem spojil z plastových profilů nerezovými vruty.  Mám pokoj do smrti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika