Malý hnědý motýlek



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.204 (?)
6.5.2018 18:22

Děkuji, Lído, ale ani ten to není.

  1. Ani takovouhle kresbu na křídlech nemá.
  2. Oranžový pásek vede přibližně středem spodního páru křídel, nikoli až dole.
  3. Celkový tvar je trochu jiný: někdy sedí, že jsou vidět zadní křídla a tedy i oranžové pásky na nich, někdy je schová pod přední pár, je tedy celý tmavěji hnědý a celkový tvar pak má víceméně trojúhelníkovitý. Jak už jsem psal, asi to nebude žádný příslušník z čeledí denních motýlů, ale z drobných motýlů, můrovitých apod.
  4. Je jistě trochu menší.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.204 (?), 6.5.2018 18:22

Děkuji, Lído, ale ani ten to není.

  1. Ani takovouhle kresbu na křídlech nemá.
  2. Oranžový pásek vede přibližně středem spodního páru křídel, nikoli až dole.
  3. Celkový tvar je trochu jiný: někdy sedí, že jsou vidět zadní křídla a tedy i oranžové pásky na nich, někdy je schová pod přední pár, je tedy celý tmavěji hnědý a celkový tvar pak má víceméně trojúhelníkovitý. Jak už jsem psal, asi to nebude žádný příslušník z čeledí denních motýlů, ale z drobných motýlů, můrovitých apod.
  4. Je jistě trochu menší.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.5 (?), 12.1.2019 22:26
Josef. : Čo tento? IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 175.130 (?), 19.1.2019 23:59

Ivane, děkuju za tip. Když jsem poprvé rozklikl Váš příspěvek, neobjevily se tam žádné fotky (špatné připojení?), tak jsem to nechal být. Až po Vašem dnešním upozornění jsem se k příspěvku vrátil a fotky jsem si prohlédl. Zatím je to asi nejpodobnější tip, ale zdá se mi oproti tomu "mému" moc "můrovatý", zatímco "můj" se mi jevil jaksi "motýlovitější". Ty Vaše "můry" mají dle mého názoru křídla moc do šeda a trošičku jiný tvar. Oranžová skvrna na zadních křídlech je ale vcelku věrohodná. Ale už je to víc než půl roku, co jsem ho viděl... Mimochodem, co je ta Vaše "můra" zač? Víte, jak se jmenuje?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.143 (?), 20.1.2019 0:12
Josef. : Viď foto. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 175.130 (?), 20.1.2019 0:59

Díky za reakci.

I černoproužky jsem již kdysi (a teď zase) prohledal a nebylo to to, co jsem v květnu viděl... Takže můžu (můžeme) pátrat dále...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 190.125 (?), 16.12.2018 15:14

Po x měsících přidávám foto dotyčného motýlka. Omlouvám se, že tam není skoro vidět - je přibližně ve středu fotky - velmi zastaralá technika :-(

Kdyby přece jenom někdo měl tušení, s kým jsem měl tu čest se vidět, prosím, napište. Díky.

Josef.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 16.12.2018 20:34
Josef. : Pokiaľ sa Vám pri Vašej dôslednosti a erudícii nepodarilo malého hnedého motýlika identifikovať, treba myslieť ešte na jednu - aj keď zriedkavú - možnosť. A síce tú, že jeho fotka sa v žiadnej databáze či atlase motýľov nenachádza. Ako je to možné? Nuž tak, že by mohlo ísť o kríženca dvoch veľmi príbuzných druhov. Takéto hybridy sa môžu vyskytnúť aj vo voľnej prírode. Pred časom tu myslím Mimmo prezentoval takýto prípad, išlo o kríženca 2 rôznych druhov martináča. Na foto pridávam ako vyzerá hybrid Martináča hrušňového a Martináča habrového - samček a samička (uvádzam české názvy). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 190.125 (?), 16.12.2018 20:56

Aj tak možno. Vďaka, Ivan.

Jozef. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.12.2018 17:34

Podle fotek se fakt skoro nic nepozná. Nejde to ani doostřit. Snad bych si jen tipnul, že je to nejspíš nějaký malý trávožrout (vývojově velmi stará podčeleď okáči - slovensky očkáni; listnaté stromy tenkrát ještě neexistovaly), kterých je však v Evropě více než stovka druhů. Přitom samičky mohou vypadat odlišně... S těmi hybridy, z nichž jeden samec létá v noci a druhý ve dne, vás musím sklamat. V přírodě neexistují. Ale když někdo zavře samce se samicí jiného druhu a pustí na něj feromony správného druhu (správná samička nedaleko), samec se někdy splete. Asi se podobně zkřížil za snížené viditelnosti i neandrtálec s Homo sapiens. Takže máme 5% jeho genů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.126 (?), 20.1.2019 14:02

Zkuste "soumračník" nebo "vřetenuška".

TR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika