Koupě lesního pozemku a co dál?



hoffa - (2) - 217.89 (?)
9.2.2019 13:01

Děkuji oboum za odpovědi. V pondělí budu volat makléřce, takže se na to všechno zeptám.

Pozemek nehodlám kupovat za účelem zisku z něho, jen si tam chci umístit včely a chci je mít na svém. Navíc je to jen 0,3 ha. Spíš mě šlo o to, co vše by mě čekalo po koupi (výsadba školky, oplocení...), když v inzerátu píši ono -  čeká na přirozenou obnovu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 217.89 (?), 9.2.2019 9:30, zobrazeno: 4800x

Dobrý den, měl bych asi pro někoho blbý dotaz ale co znamená,,lesní pozemek je po těžbě vyklizen a čeká na přirozenou obnovu"?

Jsem zájmový včelař z města a chtěl bych si umístit včely do lesa a nyní se mi naskytla možnost koupit v ideální poloze lesní pozemek. Tak bych se rád zeptal, jaké povinnosti by plynuly z koupi a budoucího vlastnictví lesního pozemku který,,čeká na přirozenou obnovu"?

Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hoffa - (2) - 217.89 (?), 9.2.2019 9:40

Ještě bych měl jednu otázku: jak je to s občasným přijezdem autem k pozemku v lese? To si musím žádat o nějáké povolení nebo stačí, když jedu ke,,svému" pozemku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 9.2.2019 12:21

To všechno byste měl probrat s odborným lesním hospodářem, který má na starosti les, ve kterém je i parcela, kterou máte v úmyslu koupit. Kontakt na něj získáte na lesní správě, pod kterou okolní lesy spadají. Ke každému lesnímu pozemku patří také desetiletý lesní hospodářský plán, který určuje hospodaření s příslušným pozemkem, ten zas vydává odbor ŽP, pod který les spadá. Původní vlastník ho určitě má. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.2.2019 12:46

Lesní pozemek se musí po vytěžení do dvou let zalesnit, jinak hrozí citelné pokuty. Prodat vytěžený lesní pozemek je výhodné tak pro původního majitele.Užitek z lesa bude až zase při mýtní těžbě, takže spíše až pro Vaše vnuky. Do té doby se do pozemku jen vráží peníze a čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 9.2.2019 12:57

Vlastně vnuci se toho nedožijí.Až ti pravnuci v pokročilém stáří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hoffa - (2) - 217.89 (?), 9.2.2019 13:01

Děkuji oboum za odpovědi. V pondělí budu volat makléřce, takže se na to všechno zeptám.

Pozemek nehodlám kupovat za účelem zisku z něho, jen si tam chci umístit včely a chci je mít na svém. Navíc je to jen 0,3 ha. Spíš mě šlo o to, co vše by mě čekalo po koupi (výsadba školky, oplocení...), když v inzerátu píši ono -  čeká na přirozenou obnovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 9.2.2019 13:39

při přirozené obnově není nutný nákup a výsadba stromků, ani nákup a výstavba oplocení. Možnost přirozené obnovy předpokládá kvalitní okolní lesy a jde opravdu o vznik nového lesa v prvních letech vpodstatě bez zásahu. Ale právě to všechno by vám měl ozřejmit odborný lesní hospodář, rozhodně vám to odpovídajícím způsobem nevysvětlí makléř. Makléřovi jde jen o co nejrychlejší a nejsnadnější prodej pozemku za účelem shrábnutí provize za zprostředkování. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 9.2.2019 13:13

pokud bude zalesnění přirozenou obnovou, znamená to, že se nebude zalesňovat výsadbou za tím účelem v lesních školkách koupených sazenic, ale že se počítá s postupným zalesněním pozemku náletem a vyklíčením semen lesních stromů z okolí nebo z tzv. výstavku, tj. několika dospělých stromů ponechaných jako solitéry na vytěženém pozemku. Ale právě o způsobu a druhové skladbě zalesnění rozhoduje odborný lesní hospodář, proto je třeba se u něj informovat, jaké povinnosti kupující bude muset v následujících letech splnit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 9.2.2019 13:24

chápu, že tazateli jde primárně o možnost chovat včely na vlastním pozemku a nepochybně u něj hraje roli i poměrně nízká cena /m2 pozemku. Neuvědomuje si ale, že pěstování lesa na lesním pozemku vpodstatě od začátku je poměrně finančně a časově náročná a ztrátová záležitost. Snad kdyby měl pozemek jen několik set m2 a byl poměrně snadno přístupný, v pěkné krajině, s dobrými sousedy, by to možná smysl mělo. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.15 (?), 15.2.2019 13:00

já jsem rád, že jsem všechny lesní pozemky už včas prodal a je po starostech, včelařům poskytuji jeden pozemek u lesa, ale jdou jinam, jejich škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika