Koupě lesního pozemku a co dál?



host - 182.227 (?)
9.2.2019 12:46

Lesní pozemek se musí po vytěžení do dvou let zalesnit, jinak hrozí citelné pokuty. Prodat vytěžený lesní pozemek je výhodné tak pro původního majitele.Užitek z lesa bude až zase při mýtní těžbě, takže spíše až pro Vaše vnuky. Do té doby se do pozemku jen vráží peníze a čas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 217.89 (?), 9.2.2019 9:30, zobrazeno: 4734x

Dobrý den, měl bych asi pro někoho blbý dotaz ale co znamená,,lesní pozemek je po těžbě vyklizen a čeká na přirozenou obnovu"?

Jsem zájmový včelař z města a chtěl bych si umístit včely do lesa a nyní se mi naskytla možnost koupit v ideální poloze lesní pozemek. Tak bych se rád zeptal, jaké povinnosti by plynuly z koupi a budoucího vlastnictví lesního pozemku který,,čeká na přirozenou obnovu"?

Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hoffa - (2) - 217.89 (?), 9.2.2019 9:40

Ještě bych měl jednu otázku: jak je to s občasným přijezdem autem k pozemku v lese? To si musím žádat o nějáké povolení nebo stačí, když jedu ke,,svému" pozemku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 9.2.2019 12:21

To všechno byste měl probrat s odborným lesním hospodářem, který má na starosti les, ve kterém je i parcela, kterou máte v úmyslu koupit. Kontakt na něj získáte na lesní správě, pod kterou okolní lesy spadají. Ke každému lesnímu pozemku patří také desetiletý lesní hospodářský plán, který určuje hospodaření s příslušným pozemkem, ten zas vydává odbor ŽP, pod který les spadá. Původní vlastník ho určitě má. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.2.2019 12:46

Lesní pozemek se musí po vytěžení do dvou let zalesnit, jinak hrozí citelné pokuty. Prodat vytěžený lesní pozemek je výhodné tak pro původního majitele.Užitek z lesa bude až zase při mýtní těžbě, takže spíše až pro Vaše vnuky. Do té doby se do pozemku jen vráží peníze a čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 9.2.2019 12:57

Vlastně vnuci se toho nedožijí.Až ti pravnuci v pokročilém stáří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hoffa - (2) - 217.89 (?), 9.2.2019 13:01

Děkuji oboum za odpovědi. V pondělí budu volat makléřce, takže se na to všechno zeptám.

Pozemek nehodlám kupovat za účelem zisku z něho, jen si tam chci umístit včely a chci je mít na svém. Navíc je to jen 0,3 ha. Spíš mě šlo o to, co vše by mě čekalo po koupi (výsadba školky, oplocení...), když v inzerátu píši ono -  čeká na přirozenou obnovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 9.2.2019 13:39

při přirozené obnově není nutný nákup a výsadba stromků, ani nákup a výstavba oplocení. Možnost přirozené obnovy předpokládá kvalitní okolní lesy a jde opravdu o vznik nového lesa v prvních letech vpodstatě bez zásahu. Ale právě to všechno by vám měl ozřejmit odborný lesní hospodář, rozhodně vám to odpovídajícím způsobem nevysvětlí makléř. Makléřovi jde jen o co nejrychlejší a nejsnadnější prodej pozemku za účelem shrábnutí provize za zprostředkování. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 9.2.2019 13:13

pokud bude zalesnění přirozenou obnovou, znamená to, že se nebude zalesňovat výsadbou za tím účelem v lesních školkách koupených sazenic, ale že se počítá s postupným zalesněním pozemku náletem a vyklíčením semen lesních stromů z okolí nebo z tzv. výstavku, tj. několika dospělých stromů ponechaných jako solitéry na vytěženém pozemku. Ale právě o způsobu a druhové skladbě zalesnění rozhoduje odborný lesní hospodář, proto je třeba se u něj informovat, jaké povinnosti kupující bude muset v následujících letech splnit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 9.2.2019 13:24

chápu, že tazateli jde primárně o možnost chovat včely na vlastním pozemku a nepochybně u něj hraje roli i poměrně nízká cena /m2 pozemku. Neuvědomuje si ale, že pěstování lesa na lesním pozemku vpodstatě od začátku je poměrně finančně a časově náročná a ztrátová záležitost. Snad kdyby měl pozemek jen několik set m2 a byl poměrně snadno přístupný, v pěkné krajině, s dobrými sousedy, by to možná smysl mělo. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.15 (?), 15.2.2019 13:00

já jsem rád, že jsem všechny lesní pozemky už včas prodal a je po starostech, včelařům poskytuji jeden pozemek u lesa, ale jdou jinam, jejich škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika