Jakou keramickou pánev?



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?)
25.5.2013 16:35

záleží na tom, co chápeme jako "titanovou pánev", Máte amozřejmě pravdu v tom, že se nejedná v drtivé většině případů o titan v pravém slova smyslu, nejčastěji se jedná o modifikace teflonu, dotované titanem. Zančkový Tefal ale vykazuje proti většině ostatních   výrobků přibližně dvojnásobnou životnost. (německá státní zkušebna), dále axistují nepřilnavé povrchy s nitridem titanu a na něm nanesená vlastní nepřilnavá vrstva, je o ěco odolnější.

Obecně ale všechny teflonové povrchy poškozují teploty nad 260 st C, a někde kolem 320 st začně teflon ztrácet svoji pevnost. Nicméně keramika na tom není s odolností k teplu lépe.  Prodejci sice tvrdí, že keramika je inertní do 450 st C , nicméméně  maximální  pracovní teplota  je udávána do 280 st C.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 182.242 (?), 13.5.2013 3:14

Přemýšlíme o titanové pánvi, ale mám k ní dotazy. Z jakého materiálu mají být obracečky a vařečky (je nutné dřevo, jako u keramické pánve) a jaké druhy pokrmů se na této pánvi dají připravit? Dočetl jsem se, že se nesmí namočit do vody a musí se pozvolna rozpalovat. Jak čistíte pánev po vaření? Děkuji Roman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 17.5.2013 10:01

Nikdo neprodává titanové pánve. Nepřilnavá vrstva je některá z variant Teflonu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 25.5.2013 16:35

záleží na tom, co chápeme jako "titanovou pánev", Máte amozřejmě pravdu v tom, že se nejedná v drtivé většině případů o titan v pravém slova smyslu, nejčastěji se jedná o modifikace teflonu, dotované titanem. Zančkový Tefal ale vykazuje proti většině ostatních   výrobků přibližně dvojnásobnou životnost. (německá státní zkušebna), dále axistují nepřilnavé povrchy s nitridem titanu a na něm nanesená vlastní nepřilnavá vrstva, je o ěco odolnější.

Obecně ale všechny teflonové povrchy poškozují teploty nad 260 st C, a někde kolem 320 st začně teflon ztrácet svoji pevnost. Nicméně keramika na tom není s odolností k teplu lépe.  Prodejci sice tvrdí, že keramika je inertní do 450 st C , nicméméně  maximální  pracovní teplota  je udávána do 280 st C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.12 (?), 23.1.2014 1:05

Děkuji Vám všem za reakce. Nakonec jsem koupil dvě nepřilnavé indukční pánve od Tescomy starší řady Spiral ve výprodeji v Tescu za poloviční cenu. Pánve jsou průměru 20 a 26 cm. Kamarád kuchař mě řekl své zkušenosti s pánvemi. Jsem maximálně spokojený. Univerzální použití od palačinek až k přípravě výborného kaťáku. Používáme je od října.   Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.16 (?), 30.9.2019 9:19

Zdravím, a už někdo má eaziglide pánev? Docela se mi zamlouvá. Četla jsem o ní a vypadá dobře. A i cena mi nepřijde za takovou pánev vysoká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.38 (?), 2.10.2019 9:58

Výborná pánev. Má jen malé mouchy:
1. Hodí se spíš na vaření při nižších teplotách. Při prudším ohřevu ze může zkroutit dno. Pánve jako takové se nejčastěji používají na prudké a rychlé restování a smažení. Takže pánev - nepánev.
2. Cena je o polovinu vyšší než u běžných značek.
3. Hodí se i do trouby, ale to u pánve moc nevyužijete
4. Nejde o keramickou pánev

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.64 (?), 18.2.2014 16:29

Dobrý den,

mám zkušenost, že nejdéle vydrží litina. Žádný jiný materiál nemá takovou životnost bez ohledu na to, jak se o ni staráte. Pokud se o pánve dobře staráte, pár let by vám určitě měly vydržet, např. s keramickou mám zkušenost 3 let. Ale letinu mám už 6 a pořád se na ni nic nepřipaluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.162 (?), 1.3.2014 18:22

Ani nové pánve TESCOMA nejsou rovné a nakone mne vrátili i peníze. Záruka na 5 let je k ničemu, když dno nových i těch co 2x vařily už je špatné, tedy pro sklo keramickou desku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.162 (?), 1.3.2014 18:24

Ještě obrázek té nové


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 31.3.2014 0:03

Tak, abych jen nevychvaloval moc Tescomu. U malé pánve pr. 20 cm Spiral-teflonová jsem našel viditelné škrábance. Náčiní používáme dřevěné a plastové, jak se všude uvádí. Provedl jsem test pánví Tescoma Spiral a Home Profi pomocí párátka a pravítka. Všechny pánve jsou prohlé. Nejvíce pánev Home Profi 28 cm, která se používá nejméně. Většina lidí si keramickou pánev chválí, ale osobně nemohu tvrdit ano, ne,protože s ní zkušenosti nemáme. Líbí se nám indukční pánev od Tefalu s červeným bodem. Mě osobně je červený bod na nic. Poznám, kdy je pánev rozehřátá. Bohužel na indukční sporák si z nabídek moc vybírat nemůžeme. 

Jak jste s Tefalem spokojení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika