Jak jste na tom s vláhou v zemi



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?)
12.12.2017 0:48

Na Mýtině vody velmi mnoho, kdyby mi rybníček nebesář (bez fólie) neprotékal, určitě by už přetekl přes hráz. Česnek, modřence i narcisy jsem minulý týden utápěl do bahna. Ale děkuji za připomenutí, musím hned zítra vypustit vodu ze všech van, neb minulý týden jsem se ke špuntům přes led nedostal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.12.2017 20:59

Ale jak je mokro třeba v půl metru, metru..to už netuším.

A taky - co s tím naděláme? Můžeme to nějak ovlivnit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.163 (?), 11.12.2017 21:41

Česnek jsem sázel před 14dny do solidně vlhké půdy, ale jen proto, že byla předtím holá a odpařování je minimální, pod travnatý porost jsem sázel o 14dní dřív a situace byla úplně jiná, už v 10-15cm sucho jako blbec, letos deficit zatím kolem 150mm=už 3. rok hrůza, Pelřimovsko těžilo z vydatných letních bouřek a i jaro bylo úplně jiné než zde, prostě Čechy no.

Ovlivnit to samozřejmě lze, ručně jsem vylil před 14dny 3000litrů vody na prohnojené zeleninové záhonky, když to pak zamulčuji, mohlo by to chvíli při jarním suchu vydržet, mám tady prospustnou hlinitopísčitou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 12.12.2017 0:48

Na Mýtině vody velmi mnoho, kdyby mi rybníček nebesář (bez fólie) neprotékal, určitě by už přetekl přes hráz. Česnek, modřence i narcisy jsem minulý týden utápěl do bahna. Ale děkuji za připomenutí, musím hned zítra vypustit vodu ze všech van, neb minulý týden jsem se ke špuntům přes led nedostal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika