Co se děje s naší Magnolií



Stránky: 1,  2   
Angelinka4 - (3) - 16.87 (?) 
31.3.2017 18:18, zobrazeno: 6336x
Dobry den, potrebovala bych radu ohledne nasi dvoumetrove stalezelene magnolie. Asi tak tyden ker chradne, hnednou mu a usychaji listy. Nevime co s tim. Poradi nekdo? Zahradu po zime jeste nezalivame, puda se nam zda dostatecne vlhka (mame tu jil, na kterem je samozrejme vrstva kvalitni zeminy). Jsme na jiznim svahu, tak ne napdalo, zda nemuze byt spalena od jarniho slunce. Predem dekuji za nazory.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 31.3.2017 18:34

Já na vašich fotkách vidím jen běžnou jarní obměnu listů. Část listů, chycených zimním sluníčkem odpadne a narostou nové. Co je to za kultivar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Angelinka4 - (3) - 44.170 (?), 31.3.2017 20:06
Jee, tak to z hlavy uplne nevim. Zarazi me, ze takhle zvadle vypada posledni tyden, predtim vypadala ok. Posilam jeste fotky z jizni strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 31.3.2017 20:14

Tak nic zvláštního se neděje. Je omrzlá, nebo zmrzlá. To se pozná za čas. V naší zeměpisné poloze u stálezelené magnolie nic zvláštního. Spíš bych byl udivený, kdyby tuto zimu vydržela takto mladá bez poškození. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 31.3.2017 20:15

Spálená od slunce je jistě a pokud to rozchodí, doporučuju od konce zimy nejmíň do dubna, přikrývat stínící sítí či netkanou textilií(bílou) To byl tzase nápad u nás vysazovat stálezelenou magnolii. U nás na to nejsou podmínky, snad jedině někde v chráněném atriu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 31.3.2017 22:12

Prosím vás, nepište sem bludy. Stálozelené magnólie u nás bez problémů prosperují. Tuto zimu zvládli na většině sledovaného území mnohem lépe, než bobkovišně. Na zimu je ale pro ně vhodnější stanoviště bez zimního slunce.

Mám jich v zemi už sedm již několik let a na podzim jich bude deset. Výborná rostlina pro naše podmínky. Jenom je třeba si trochu pohrát se stanovištěm a výsadbou. A důležitý je i původ rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 1.4.2017 7:24

Tato bývalá kráska, aby se jí opět stala ze všeho nejdřív potřebuje VODU! Hodně vody... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 1.4.2017 7:38

Magnolie je zasazená ve volném prostoru mezi zahrádkami, Je mladá. Až bude starší a někde v kryté, chráněné zahradě, pak může přežít lépe. P.Beny, zkuste sem dáz fotky vašich magnólií, velikost, umístnění, jestli odpovídají zhruba tomu samému. Podle mě to sem ani dávat nemusíte, protože podmínky, umístnění a velikost budou úplně odlišné.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.4.2017 8:04

Pár fotek mých grandiflor je zde už vloženo v příslušném vlákně. Z nedostatku místa jsem poslední dvě vysadil i na místa se silným zimním sluncem. Schválně jsem je nechal bez ochrany (obě dvě jsou jedny z nejotužilejších, B.B.B. a Below 24 - na první fotce). Popálení listů bylo silnější, ale nijak dramatické. Rostliny, které byly během lednových mrazů ve stínu, jsou bez poškození (moje nejvyšší rostlina už má přes tři metry).

Kolega pěstitel má vysazenou Goliath u jižní stěny na plném zimním slunci. Tam má hodně silný opad, ale do léta je vždy nádherná. Vhodnější je ale od jihu kryté umístění, např za vysokým plotem, stromem nebo budovou. Nevadí ani polostín, na četnost kvetení nemá vliv.

Grandiflory vyžadují větší hnojení a trvale vlhký substrát. Více se o tom lze dočíst na odborných fórech.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 1.4.2017 15:06

Máte je opravdu hezké i ve stejně hezké zahradě. Tak, jak jsem psal, chráněné okolím. Ovšem na volném prostranství při letošní zimě.. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika