A je to tady: Světlušky 2015



host - 178.38 (?)
15.6.2015 7:49

Světlušky pozoruju týden, možná už i 14dní! I jsem si říkala, že je divné, že jste letos téma nezadalwink Včera jsem se vracela se psy kolem 22h domů a když jsme pili v potoce viděla jsem jednu, jak ťuká o hladinu... možná taky žízeň(u nás už nespadla měsíc ani kapkasad) Kolem baráku potom poletovaly dalšísmiley Konvalinka, JV Morava, Slovenská hranice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.101 (?), 14.6.2015 23:18, zobrazeno: 10184x

Dobrý večer.

Jako obvykle zakládám vlákno o pozorování světlušek.

Letošní sezóna pro mne začala dnes, tedy 14. června 2015 přesně ve 22.00. Druhou jsem viděl letět o 11 minut později a asi o 50-100 m dále.

Včera ještě absolutně nic.

Připomínám, že "jisté" období letu světlušek - podl mých několikaletých pozorování je zhruba od 22. do 23. hodiny.

Takže hurá za světýlky :-)

A podělte se - kdy, kde, kolik, počasí, další zážitky... 

Josef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.38 (?), 15.6.2015 7:49

Světlušky pozoruju týden, možná už i 14dní! I jsem si říkala, že je divné, že jste letos téma nezadalwink Včera jsem se vracela se psy kolem 22h domů a když jsme pili v potoce viděla jsem jednu, jak ťuká o hladinu... možná taky žízeň(u nás už nespadla měsíc ani kapkasad) Kolem baráku potom poletovaly dalšísmiley Konvalinka, JV Morava, Slovenská hranice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.10 (?), 15.6.2015 20:58

Dobrý večer.  Pepo, u nás zatím nic. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.110 (?), 15.6.2015 22:59

Konvalinko a Zdeňku, děkuju vám za odpovědi.

Ač jsem se v uplynulých cca 3 týdnech snažil a chodíval jsem za soumraku ven anebo až do velehustého šera dělal něco na zahradě (sekání, hrabání, odvážení trávy apod. - práce, na které není třeba skoro vidět), tak jsem žádnou letící světlušku ještě do včerejška neviděl; objevovaly se zatím "pouze" svítící larvy - několikrát jsem je viděl buď v trávě, ve spáře dlažby na dvorku anebo "přebíhající" přes cestu.

Dnes - při večerní procházce s kočkou (někdo venčí psy, někdo kočku :-) - se mihl jeden jediný kousek.

Ještě upřesnění: u nás = jižní Plzeňsko; nejspíše je tedy u nás o něco chladněji a fenologicky opožděněji, než u Konvalinky a naopak jsme zase napřed oproti Šumavě.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.155 (?), 17.6.2015 22:26

Právě jsem jednu viděl z okna. (Dnes na procházku nejdu).

Dobrou noc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.183 (?), 25.6.2015 22:56

Včera bylo sv. Jana; bylo dosti chladno a viděl jsem všehovšudy tři světlušky.

To dnes je to jiné: je tepleji as kočkou jsme se právě vrátili z procházky.Porůznu to kolem nás svítilo a poblikávalo, v jednu chvíli to mohlo být kolem dokola i kolem dvaceti světlušek, za celou, asi kilometrovou a dvacetiminutovou procházku to jistě bylo celkově několik set světýlek. Rojení opravdu začalo, jen nebýt tak unavený a ospalý, to bych si toho užil více,

Takže doporučuji vstát od počítače a ještě něajá svtýlka venku zachytit...

Dobrou noc a hezké sny všem

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 26.6.2015 10:58

U nás je ještě večer a v noci hodně zima, teď tu světlušky nejsousad Včera jsem byla v zahradě do 22h a neviděla jsem ani jednu. V noci bylo jen 6st, včera 3st. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 26.6.2015 11:07

Já v těchto dnech rovnám hřbet po různých prácičkách na zahradě cca ve 21h 15min- s prvními hvězdičkami. A to je u nás na Hané čas Bezlampičekcheeky- chroustů. Letos se povedli, jsou velcí jako kuličky skleněnky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 27.6.2015 11:39

Chrousty jsem tu naposled viděla snad před pěti lety, od té doby nicsad U nás jim teď nějak,,pšenka nekvete"frown Když jsem byla děcko, pamatuju si je každoročně, podle nich se poznávalo, že už se blíží prázdninywink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 141.38 (?), 26.6.2015 22:19

Dneska je teplo. Právě jsem vykoukl ze dveří na zahradu - lítají - během minuty jsem jich viděl asi deset.

Doporučuji - vyrazte - teď je ten pravý čas.

(Čas do deseti hodin je moc brzo.)

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika