Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Vaše stromečky vypadají opravdu pěkně a vůbec je vidět že je hezky opečováváte (viz odplevelené kruhy pod nimi) :-). Věřím tomu, že jak píše pan Fidla, že se stromy dají řezat tak aby nevypadaly jako mrzáci, problém je v tom, že to málo kdo umí a já teda jako laik rozhodně ne. Pokud by byl v Praze a okolí někdo, kdo by byl ochoten mě zaučit tak sem s ním. Co se týče odrůd a podnoží - zatím mám nasazenou meruňku Leskoru a Bergeron jednu na semenáči a jednu myrobalán (je to totéž jako běžné špendlíky?)(bohužel si nejsem jistá která má kterou podnož), hrušku Hardyho máslovku na kdouloni, třešeň Kordia na semenáči a planou vinohradnickou broskvičku z pecky. Hodlám sázet ještě meruňku Velkopavlovickou nebo Maďarskou, jabloň asi Rubinolu, ještě jednu nějakou hrušeň asi Eriku, švestku Hanita, višeň Favorit (tu sice už mám ale zaschly jí větve krom jedné která teď roste do boku jako hlavní a to se mi pranic nelíbí asi ji přesadím do vedlejšího remízku ať si tam roste jak chce a místo ní pořídím novou.) a ještě plochou broskvičku. Krom třešně a plané broskve jsou to předloni na podzim sázené stromečky, jednou stříhané v předjaří.po výsadbě Upřímně řečeno, je dost problém sehnat si odrůdy, které si člověk usmyslí a aby si ještě vybíral podnož a výšku (nejraději bych čtvrtkmeny nebo polokmeny), to už mi přijde příliš vysoký cíl. Laickým okem mi přijdou vůbec stromečky v zahradnictvích dost mizerné. Bohužel zemina je tu příšerná, nahoře trochu hnědý jíl a po 30 cm už jen cihlářská hlína. Rostliny obecně tu rostou velmi pomalu, takže možná se vzrůstnosti podnoží nemusím tolik obávat. (pro novou výsadbu hodlám kopat větší jámy aspoň 80 cm prům i hloubku) Všem děkuji za názory, pokusím se asi stříhat tak nějak intuitivně - když budou hodně dlouhé letorosty tak je trochu zkrátím, když budou malé tak je nechám, nebudu stříhat do staršího dřeva (nejhorší je, když ze staré větve trčí spousta letorostů), starší větve raději uříznu celé u mateřské větve... O.K.? Peckoviny můžu stříhat teď v srpnu, že? Erika
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika