Živý plot z růži



host - 198.249 (?)
16.5.2007 11:50

Vážený pane Františku,

i šípek se dá dobře rozmnožit řízkováním, tedy pokud si vyberete v přírodě některý s pěknými květy, šípky, více či méně otrněný, nebo menší vzrůstem. Na řízkování je nyní ideální doba.

Sortiment původních a botanických druhů růží u nás udržuje specializovaná růžová školka manželů Pelcových v Sobotce - Březenská 384, Tel: 776 782 400, e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz. Je možné si předem u nich domluvit i návštěvu - je to u Jičína. Rosu rugosu tam seženete (i bílou).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 70.23 (?), 15.5.2007 12:42, zobrazeno: 22005x

Dobrý den,

mám za stodolou pás tak asi 2m do kraje pozemku. Rostou mi tam bezinky a různe spíše divoké ovoce. Chybí mi tam plot a kvůli charakteru této části zahrady bych tam rád vypestoval plot z růži (šípku).

Máte někdo s něčím takovým skušenosti? Dá se šípek rozmnožit jako růže a pokud ano - aby se tvořil plot - jak daleko od sebe mám sázet jednotlivé rostlinky? Mělo by se z toho stát něco co je neprolézitelného i pro psa.

Děkuji, Franta

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 15.5.2007 13:05

Dobrý den,

já bych zkusila doplnit R.caninu (šípk. růže) Rosou rugozou. Má hodně ostnaté i hlavní větve už od povrchu záhonu a krásně velké  červené květy i plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.23 (?), 16.5.2007 10:32

Děkuji za radu,

jen, šípek najdu snad všude v okoli ale nevíte náhodou kde bych získal tu R. rugozu?
Měli jsme je na Kampusu ale když teď jsem na výletě se psy je níkde nevidím. Seznamoval a googloval jsem po ni - ale nic.
Váš nápad se mi libí, kombinovat ten spíše do výšky rostoucí šípek kombinovat se spíše plazicím se keřem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.249 (?), 16.5.2007 11:50

Vážený pane Františku,

i šípek se dá dobře rozmnožit řízkováním, tedy pokud si vyberete v přírodě některý s pěknými květy, šípky, více či méně otrněný, nebo menší vzrůstem. Na řízkování je nyní ideální doba.

Sortiment původních a botanických druhů růží u nás udržuje specializovaná růžová školka manželů Pelcových v Sobotce - Březenská 384, Tel: 776 782 400, e-mail: pelcovi.ruze@seznam.cz. Je možné si předem u nich domluvit i návštěvu - je to u Jičína. Rosu rugosu tam seženete (i bílou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.162 (?), 16.5.2007 13:38
Pokud se pamatuji, R. rugosa byla masivně vysazována ředitelstvím dálnic pro její zvýšenou rezistenci k soli. Pokud to není místo přímo u silnice, já bych volil nějaký z druhů vyznačujích se velkým šípkem.  Parádu v plodě udělá každá růže, k tomu byste měl i šípkový čaj na zimu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.22 (?), 17.5.2007 9:33

Děkuji ještě jednoou všem pro rady i kontakty.

Koukám, že vám nápadaji stejný důvody jako mně proč pro živý plot zvolit právě řůže.
Krása, neprorazitelnost a skliditelní užítek.
Hledal jsem včera ještě Googlen v doméně DE. Našel jsem tam na první pokus vedle čaj, marmeláda, víno 40 (!!!) recepty, co se z šípků dá všechni stravitelnýho vyrábět. :)))

Ať vám to kvete
Franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.99 (?), 11.7.2008 8:32

prosím jak daleko od sebe vysazovat růže - pnoucí, mám oblouky kovové asi 120 cm.Nevím zda ke každému sloupku vysadi rostlinu, nebo je nutné sázet na  vzdálenost menší?

děkuji Irena Spilková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 11.7.2008 9:14

Milá paní kolegyně,

vysazování růží je trochu složitější, měla byste si předem najít, jak vzrůstná je růže, kterou chcete vysadit k opoře(oblouku). Mohla byste dopadnout jako já, když jsem vysadila Climbery, které dělají 2-3m výhony a ted jsou už u sousedů. Stříhat takovou krásu nemám odvahu. Hodně zdaru. JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.99 (?), 11.7.2008 11:29

Díky za varování, koupila jsem takové růže, které vyrostou do výšky asi 2,5 - 3 m, počítám s rezervou od plotu souseda, ale ráda bych kompaktní porost bez velkých průzorů právě k sousedovi.

           Irena S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 11.7.2008 12:19

tak já bych asi vsadila na Rosa rugosa (červ i bílé) hustě rozložité, pichlavé i pro psíky neprůlezné (cca 0,80cm od sebe) šíka bude kolem 1m a pro radost nějaké velkokvěté, příp. vyšší "anglické". vyplatí se hledat v rosariích a katalozích na netu, s obrázky a pak si koupit třeba v Sobotce nebo jinde. JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika