Zaplevelení růže svraskalé



Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 127.230 (?)
20.5.2010 8:50

Děkuji za informaci a zároveň se tedy tazatelce omlouvám, o registraci Casoronu jsem neměla tušení, tak to abych ještě rychle něco sehnala, aspoń na příští rok. Na růže a maliny je opravdu ideální, pod sadovými růžemi se plevel jinak moc likvidovat nedá, pokud je mám přírodně - v trávě a nechci tam dávat textilii.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 41.2 (?), 19.5.2010 9:32, zobrazeno: 14487x

Dobrý den, prosím o radu. Na chalupě máme zhruba 50 m pruh kolem plotu, kde jsme zasázeli růže svraskalé. Ty se rozrůstají do šířky, jsou moc pěkné, ale problém je v zarůstání plevelem - kopřivy, pýr, svízel. S pletím je problém, protože růže jsou hodně husté a není možné všechen plevel vytrhat. Poraďte mi prosím, jak plevel zničit. Mám strach použít Roundap, o růže nechci přijít. Existuje ještě jiný přípravek? Loni jsem používala posekanou trávu, ale nic moc to nepomohlo. Děkuji moc. Jindra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.45 (?), 19.5.2010 9:40

Pro letošek Vám neporadím, ale na jaře je vhodné rozsypat Caroson, jsou to granulky, ty nedovolují plevelu růst, ale aplikuje se před rašením rostlin, tedy únor - duben, záleží, jak kde sleze sníh. Je úplně super pod růže, ostružiny, angrešty,...sypu ho i podél živého plotu, nic mi tam pak neroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 19.5.2010 14:43

Děkuji Vám za radu. A to opravdu působí jenom na plevel a růže vyrostou? Vyrůstají totiž stále nové výhonky i během roku - nezničí je to také? A Caroson působí po celý rok? Děkuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 19.5.2010 15:02

Caroson G se dává jen na poslední sníh koncem února, zničí i vytrvalé plevele (udusí je). Později (při rašení růží, rybízů ap.) se již dávat nesmí, poškodil by rostliny!!!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 19.5.2010 17:08

Bohužel Casoron od letoška už není registrován, zakázala jej komise EU pro ochranu životního prostředí... Svobodu plevelům!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.225 (?), 19.5.2010 21:26

Když svobodu plevelům, pak tedy také slávu EK, ale teď jen ještě kacířskou otázku, co je klastně horší plevel, zda kopřivy, nebo ta růže svraskalá.Obávám se, že ta kopřiva je tu aspoň domácí.Jinak když si dáte tu šílenou práci a plevel opatrně potřete bavlněnou rukavicí namočenou v 10 % roztoku třeba Roundupu, stačí několik lístků smočit, ne pomočit, dá se ten porost vyčistit.Samozřejmě nesmíte namočit listy růží.Bohužel, dovedu si představit, že za pár let, až se růže rozrostou ještě více, budete rádi, že je můžete hubit. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.117 (?), 19.5.2010 21:59

Vy pěstujete na zahradě jen rostliny, co jsou tu domácí?:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 127.230 (?), 20.5.2010 8:50

Děkuji za informaci a zároveň se tedy tazatelce omlouvám, o registraci Casoronu jsem neměla tušení, tak to abych ještě rychle něco sehnala, aspoń na příští rok. Na růže a maliny je opravdu ideální, pod sadovými růžemi se plevel jinak moc likvidovat nedá, pokud je mám přírodně - v trávě a nechci tam dávat textilii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 20.5.2010 20:10

Hubit cokoli Roundupem a spol. kolem růží je poněkud "vošajslich". Růže jsou na Roundup extrémě citlivé, stáčí kapička na list a během roku odejde celý keř - osobně nechtěně otestováno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.253 (?), 27.5.2010 16:56

Mam rugosy patym rokem podel plotu. Mam je podsazene barvinkem. Rugosy jsou uz tak zahustene, ze barvinek vidim (a krasne modre kvete) jeste nez se kere zahusti listim. Potom to cele zakryji rugosy a plevel uz nema sanci. Obcas nekde vidim prorustat nejaky bodlak, tak ho vytrhnu... co jineho, ale jinak jsou rugosy uz propojene... Spis obvykly "problem" sjejich odnozovanim polykormony do travniku... resim sekackou pri seceni travy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika