Už nám ta krása započala



host - 207.103 (?)
1.6.2009 14:01

Dobrý den paní Lili,

R.harisonii je nádherná.  Pořídila jsem si ji v r. 2007 a zdá se mi, že velmi málo roste. Jednou jste tu zmínila, že žlutým růžím trvá dlouho, než se "usadí" a začnou růst. Platí to i pro R.h.? Nějak se nemůžu dočkat, až bude tak krásná jako na vaší fotografii, nebo na obrázcích Helpmefind.

Zdraví Zuzana V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 29.5.2009 15:47, zobrazeno: 13831x

Dobrý den, zdravím všechny, kteří se nemohli dočkat, ale už to začalo  ! U nás je - viz fota... a u vás?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.123 (?), 30.5.2009 0:58

Moc hezka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 30.5.2009 9:45

...také se nemohu vynadívat na tu krásu!   Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 30.5.2009 12:18

Tedy Danny a Danielo, je to paráda a alespoň jste mi tou krásou trochu zvedli náladu.U nás tedy ještě nic nezačalo, a obávám se že při tomhle počasí ani hned tak nezačne.Ráno tři, teď osum stupňů, včera kroupy a prší a prší. Tak se mějte fajn a zase něco nafoťte ať se máme alespoň na co dívat. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 30.5.2009 12:46

Dobrý den, paní Berto, myslela sem na to, že někdo třeba s lítostí pošle zasněženou růžičku , je mi jasné, že všude nejsou tak - jakž takž - dobré podmínky jako na Hané nebo u paní Daniely (dík za krásné fotky). Ale až Vám něco vykvete, pošlete!!! D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 30.5.2009 21:17

Mně zatím kvetou hlavně botanické a jejich kříženci. Ty ostatní ještě "spinkají".

Rozkvetla první austinka - tipněte si...?

R. moyesii
R. moyesii "Nevada"
R. majalis plena
R. majalis plena
R. harisonii
R. harisonii
první z austinek - tipněte si
první z austinek - tipněte si
R. rouletii
R. rouletii
R. pimpinellifolia
R. pimpinellifolia "Stanwell Perpetual"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 31.5.2009 9:28

Dobrý den, paní Lili, krásné krásné krásné. No a že by Mary Rose? Krásný den D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 1.6.2009 13:08

Bingo!! 

Je vidět Danny, že jste znalec !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.103 (?), 1.6.2009 14:01

Dobrý den paní Lili,

R.harisonii je nádherná.  Pořídila jsem si ji v r. 2007 a zdá se mi, že velmi málo roste. Jednou jste tu zmínila, že žlutým růžím trvá dlouho, než se "usadí" a začnou růst. Platí to i pro R.h.? Nějak se nemůžu dočkat, až bude tak krásná jako na vaší fotografii, nebo na obrázcích Helpmefind.

Zdraví Zuzana V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 1.6.2009 15:44

 Zdravím Zuzano

Vydržte!  Ono to přijde .  Mám i s ostatními růžemi zkušenost,  že ukáží co opravdu umí až třetím rokem (asi si musí zvyknout a pak se rozjedou.) Tahle Harisonii je asi 8let stará. Zpočátku to taky nevypadalo nebezpečně. Ale pak začala vyrážet ze země ... a nestačili jsme se divit. Dnes má přes 2m a hustý vzpřímený  keř se vějířovitě rozkládá. jJe to naprosto bezproblémová, bezůdržbová, silně mrazuvzdorná růže. Díky spoustě jehličkovitých ostrých ostnů je to dokonalá rostlina pro "odstrašující živý plot "proti vetřelcům. Nedám na ni dopustit. Je to jedna z nejhezčích ranných růží(nejen květem, ale i tvarem keře).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika