Sadové růže neřezat?



Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?)
17.7.2008 15:51

Paní Lili, děkuji, že nám začátečníkům věnujete tolik času. Myslím, že váš tip je tentokrát správný, na Golden Showers jsem si při brouzdání po netu myslela i já, ale nebyla jsem si jistá.  Zatím se rozrůstá i rozkvétá do krásy, tak držte palce, ať mi nezmrzne.  Ještě jednou díky, Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 56.178 (?), 3.7.2008 1:20

Dovoluji se vmísit do pátrání po jménu té krásné růžičky.Jsem jen laik s několika růžemi v zahradě, ale protože hodlám na podzim trochu tuto část zahrady přebudovat, čtu tady různá poučení a taky literaturu. V knize Růže od Hanneke van Dijkové je v oddíle "staré růže" popsána růže Gloire de France (před r.1819)  - "malý keř širokého vzrůstu, který kvete plnými, fialovorůžovými květy ve tvaru malé tykve."

Tak mi připadla Vaše růžička jako tykvička.

Zdraví Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 3.7.2008 1:46

Zdravím Paní Aleno,

Gloire de France, kterou myslíte to nejspíš nebude, je to plnokvětý hybrid gallicy a ty mají typický plochý hustě plný rozetovitý květ a navíc při plném rozvití je uprostřed květu vidět zelený zdužnělý "pupíček". Vytváří střední košatý keř okolo 1,5 metru vysoký i široký, navíc je jednoukvetoucí. Paní Preclíková má podle popisu velkokvětou růži - nejspíše čajohybrid.

Ovšem kdybyste věděla, kde se dá tahle nádherná gallica sehnat, dejte prosím vědět. S úctou k Vašemu nadšení pro růžové detektivní pátrání Lili. Jej.. a odkaz na obrázky Gloire de France : www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=1828&tab=10

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.178 (?), 7.7.2008 12:47

Tedy všechna čest Vašim vědomostem paní Lili. Helpmefind a rosenmeile též využívám, ale jak říkám, jen laik, který si ověřuje kvalitu a vlastnosti růží, které si objednávám hlavně u manželů Pelcových., nejnověji jejich anglické od Austina. Těším se na podzim.

Zdraví Anna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 3.7.2008 12:04

Tak jsem postupně nafotila svou oblíbenkyni a prosím o posouzení, zda má tato růže nějaké jméno. Teď odkvetla, až ji sestřihnu, bohatě obrazí a pokvete ještě aspoň dvakrát. Díky a opravdu vřelý pozdrav všem (máme doma 27 stupňů). H.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 3.7.2008 12:18

Ta je tedy opravdu krásná. S napětím očekávám, jestli ji někdo pozná, protože takovou bych tedy taky ráda měla.

Ráda bych se připojila s dotazem. Nepoznal by někdo moji růžičku? Vloni na jaře jsem si ji koupila v zahradnictví jako mohutnou pnoucí (jméno mi tehdy neřekli, a při pozdějším dotazování už nevěděli), jenže se moc nepne, zato krásně voní. Zatím je vysoká asi 80 cm. Kvete opakovaně. Na podzim jsem ji přesazovala, byla na špatném místě, kde se jí nedařilo a byla hodně slaboučká. Teď už sílí. Docela ráda bych věděla, co od ní můžu čekat a jak ji správně řezat. Neznáte ji někdo?

žlutá růže
žlutá růže
žlutá růže2
žlutá růže2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 5.7.2008 9:36

Porovnejte sama... "Leverkusen" odpovídá barvou a voní jemně po citrónu. "Lichtkönigin Lucia" také voní a rozhodně je bujná a bohatě kvete.

U všech žlutých růží platí, že si musí tzv. zvyknout, než se rozrostou do plné krásy. První rok jsou nic moc, třetí rok se nestačíte divit. Žluté jsou také háklivější a citlivější na mráz.

Leverkusen
Leverkusen
Lichtkönigin Lucia
Lichtkönigin Lucia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 5.7.2008 22:30

Mockrát děkuju za odpověď, ale nevím, asi to nebude ani jedna - obě mi připadají moc plnokvěté a nejsem si jistá ani co do barvy, ta moje je čistě žlutá od poupěte až do zvadnutí, nebledne jako ta na prvním obrázku, ani nemá poupě žíhané do červena jako ta druhá. Každopádně jste mi dala naději, že ten suchý strom, u kterého je vysazena, přece jednou popne. Takže ještě jednou díky, a pokud mi nezmrzne, dám příští rok vědět, jestli se rozrostla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 16.7.2008 10:13

Ještě se vracím k Vaší žluté pnoucí růži. Jedna z těhle dvou bude zřejmě ta pravá (i když ty dvě z předchozího příspěvku se častěji prodávají) posílám Vám foto z minulého týdne (bohužel už nejsou v plném květu). Můj tip je Golden Showers - všimněte si, že má načervenalé výhony a okvětní plátky jakoby "nastřižené". Fotka Vám může být užitečná i v tom, že ukáže jak jsou vzrůstné. Jedna z fotek je malinko přeexponovaná sluncem, v reálu mají obě růže stejnou barvu.

Golden Showers
Golden Showers
Gold Stern
Gold Stern
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 17.7.2008 15:51

Paní Lili, děkuji, že nám začátečníkům věnujete tolik času. Myslím, že váš tip je tentokrát správný, na Golden Showers jsem si při brouzdání po netu myslela i já, ale nebyla jsem si jistá.  Zatím se rozrůstá i rozkvétá do krásy, tak držte palce, ať mi nezmrzne.  Ještě jednou díky, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 5.7.2008 9:05

Velkokvětých, plných červených pnoucích růží s květy jednotlivě na stonku mnoho není. Většina červených pnoucích kvete v soukvětích. Uvážíme-li, že intenzita barvy růže je závislá na půdě, slunci, podnoži,... a vyjdu -li z dostupnosti odrůd v ČR, vychází mi dva favorité. Jestliže Vaše růže silně voní, tak by to mohl být "Don Juan". Tvarem květu je ovšem blíže "Messire Delbard".   Ale "ať je to, co je to"..máte jí zdravou a krásnou, hodnou obdivu..Zdravím Lili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika