Růže a sníh



host - 143.205 (?)
26.1.2010 7:23

Dobry den, zaujala mne formulace"pokud neni ruze cerstve vysazena"  Co tim presne myslite?   Ze na podzim vysazene ´= cerstve vysazene?   tak to je tedy smula, ze budu na jare sazet znovu? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 81.137 (?), 20.1.2010 13:31, zobrazeno: 11017x

Bydlím v Praze a na růžích leží halda mokrého těžkého sněhu. Nebude jim to nějak vadit? Nebudou se pod takhle mokrým a těžkým sněhem šířit houbové choroby? Mám růže odhrabat nebo je nechad pod sněhem? Poradí někdo zkušený? Díky! Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.225 (?), 20.1.2010 16:49

Sice nepíšete, jaké růže, ale pokud není nebezpečí, že je sníh poláme, nechte ho tam, je to nejpřirozenější přikrývka na zimu a zjara stejně budete růže stříhat, tak nechte přírodu, ať dělá, co umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 25.1.2010 21:50

Přesně, pokud není růže čerstvě vysazená, nebo nemá zbytečně mnoho mladých výhonů po nesprávném podzimním řezu, tak jí nic nehrozí.Te´d s tím stejně nic nenaděláte.Ruže je někdy veliký nezmar. Sníh a mráz naopak dokáže zničit spustu škůdců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 26.1.2010 7:23

Dobry den, zaujala mne formulace"pokud neni ruze cerstve vysazena"  Co tim presne myslite?   Ze na podzim vysazene ´= cerstve vysazene?   tak to je tedy smula, ze budu na jare sazet znovu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.26 (?), 26.1.2010 10:31

Díky všem za uklidnění :-)) Růže mám pnoucí, taky pár anglických a několik velkokvětých tak do metru výšky. Na podzim je nikdy nestříhám, to dělám až na jaře. Tak se budu muset nechat překvapit :-) Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.182 (?), 26.1.2010 11:54

Paní Šárko, buďte ráda, že jsou růže pod sněhem. Horší by bylo, kdyby nebyl žádný sníh, to by mrazivé teploty udělaly svoje. Pod sněhovou peřinou jim určitě není zle a ta vláha až sníh roztaje je jim jen ku prospěchu. Mám taky novou popínavku na podzim nasazenou, tak uvidíme jestli na jaře vyroste, protože ne všechny druhy růží obstojí velký mráz, pokud nejsou dobře zakořeněné a kolikrát i řádné zazimovaní nezabrání úhynu. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 15.2.2010 19:43

Já právě taky sázela růže od Pelců koncem října a doufám, že než začlo pořádně, mrznout že už byl nějaký kořínek navíc, jinak mě klepne, čekala jsme na ně půl roku, přeci jen začlo hodně mrznout až v lednu.Teď jsou krásně zakryté sněhovou peřinou.Tak doufejme, že nám krásně vykvetou.Možná asi bude jistější je sázet na jaře, jsem jak na trní co ty moje růžičky uděljaí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.189 (?), 16.2.2010 20:12

Hani to Vám věřím, sázela jsem také 28. října deset růžiček. Teď jsem jak na tní, v zahradě skoro půl metru sněhu, snad je přikryl.Džíme jim palce!!! S pozdravem všem růžomilům, Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hana R. - (46) - 224.9 (?), 2.3.2010 21:40

Tak já mám 2 růže polámané, doufám,že se holky hezky uzdraví.

Vlaďko, taky přeji letos krásné růžování

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.73 (?), 3.3.2010 6:15

Pri zbezne prohlidce pravdepodobne neprezily asi 4 kere ruzi. No uvidim, nadeje umira posledni, treba to nebude tak hrozne.

Omlouvam se za chyby, pisu na angl. klavesnici-bez carek a hacku.

           Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika