Rosarium HK 2015



host - 16.70 (?)
25.6.2015 22:16

Tahle byla také zajímavá - květy tvořily bílé kouličky. Název nebyl uvedený


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 12.6.2015 23:17

hmm 43 jsem loni sehnal 3 očka. Dvě se ujaly. Jedno jako keřovka očkovaná na kořenový krček a druhá jako stromková. Dávám očka ze severozápadu, aby mi nové výhony vítr nevylomil a ono minulý týden silně/velmi_silně foukalo od východu. Takže stromková nebude a to co jsem našel v trávníku ve středu bylo od pondělí či úterý natolik ovadlé, že to není ani do vázičky, ani pro odběr spodních oček... angry.

Jinak koukám, Květo, že jste větší znalec i milovník růží než já s manželkou dohromady. Kde nakupujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 15.6.2015 9:35

co to je "ve wišlístku pro podzim"?

frown ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 15.6.2015 12:55

Teda tohle je opravdu plodné hodnocení... typu nejhezčí jsou 242, 275... to má fakt přínos pro nás všechny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 15.6.2015 13:47

ad pojem wišlístek pro podzim ráda objasním.

wišlist - složenina z anglického wish + list.  Tady se to nepoužívá?

Seznam přání (i do budoucna, ptž. ne vše je sehnatelné "hned". U něčeho musí teprve proběhnout (např.) očkovací cyklus, něco není v EU k mání - teď, ale třeba bylo či bude. Někdy, jednou. Případně se povede sehnat očka, třeba.)

V souvislosti s předchozím pak dodatek "pro podzim" znamená, že kultivar bude k dispozici jako prostokořenný již tuto sezonu, kdy na podzim ve školkách je nejbohatší nabídka růží. Mám ho objednaný a pokud se nepřihodí nějaká přírodní katastrofa, mohu jej vysadit.

ad povzdech nad tím, že čísla nic neřeknou.  No, tak v tom vám bohužel nepomohu. Nejspíš vám není jasné na jakém principu soutěžní rozária fungují. Dokud (v tomto případě růže, ale jsou trialy i dalších rostlin) neprojde soutěžním cyklem, nic víc než číslo jako identifikace k dispozici není.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 15.6.2015 14:10

Stando, musím přiznat, že v té víkendové vedřině jsem na účastníky DODu vzpomínala. laugh

Překvapilo mne, že Zlatou růži vyhrála Vissersova růže, kterou jsem loni obcházela nejdelší dobu ze všech, měla jsem za to, že se líbila jen mně.. tak omyl yes.  Mám od loňska vysazenou jinou jeho červenou růži s jednoduchým květem (Winky Girl), je tmavší, pokud se chcete podívat - zkuste googlem Vissers, Martin. Jednak vyběhne kamarádčin blog, druhák pak stránka na KR.

Jedním z důvodů. proč fotky nedávám sem, je to, že zde nejsem registrovaná, druhým pak právě to, že jsou "jinde". A to při mém fotoneumětelství stačí. wink

--

ad 43 - ta kmínková by opravdu musela být moc pěkná. Přepadavý růst?

kde nakupuji - v Čechách od Dresly a Pelcových. V zahraničí (EU kvůli fytocertifikátu).

Za poslední poznámku děkuji.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 15.6.2015 17:56

Ano, soutěžní čísla bez fotek a popisu jsou k ničemu.

No, právě pokud se potřebuji dozvědět, co vlastně už mám za odrůdu, tak musím na DOD a nafasovat aktuální seznam letos zveřejněných jmen.

Takže :

  • 242 = Isa®
  • 244 = REU RAISE
  • 225 = RT 05 415 (nejsem o nic moudřejší - ještě nemá jméno, ale vím původ)
  • 248 = AM-903-VK

a u ostatních jsem na to stále stejně = jsou příliš nové.

slavnostní focení a Martin Vissers
slavnostní focení a Martin Vissers
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.70 (?), 25.6.2015 22:13

Mě uchvátila pnoucí růže, která je nastálo u zdi proti vchodu a to tím, jak bohatě kvetla. Jedna posuzovatelka mi říkala, že se jmenuje Rudolfina.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.70 (?), 25.6.2015 22:16

Tahle byla také zajímavá - květy tvořily bílé kouličky. Název nebyl uvedený


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 25.6.2015 22:29

Naproti ní ve čtverci byla polyantka se stejným květem. Jj obě moc pěkné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika