Přerostlé růže



host - 205.32 (?)
14.2.2008 17:18

Můžete napsat názvy odrůd vašich růží? Pokud se jedná o tzv. sadové růže, pak jejich růst až do 2 metrů je pro ně normální a typický. Navíc sadovky se řežou jen minimálně (odumřelé výhony, namrzlé, nebo příliš slabé). Silným řezem je naopak přinutíte k ještě bujnějšímu růstu. Také pak méně kvetou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lia - (6) - 171.18 (?), 14.2.2008 14:40, zobrazeno: 8038x

Prosím o radu, máme keřové růže vysázené asi před osmi lety, ale dorůstají do výše 1, 7metru. Vloni  jsem tu dostala radu, že to je stříháním nakrátko, že mám stříhat na 3 - 5 oček. Stříhala jsem na 5 oček, ale růže stejně vyrostly opět vysoko. Kvetou krásně, ale ta výška, to už nejsou keřové růže. Přihnojovala jsem hnojivem - rohovinou na růže - na květ, název si už nepamatuji. Uvažovali jsme i o tom, že růže zlikvidujem a zasadíme nové, ale je nám to líto. Poradí někdo? Děkuji. Lia

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.28 (?), 14.2.2008 15:11

Může být, že mají hodně dusíku ale když kvetou tak asi ne nechte je na suchu nezalévat nehnojit a když tak zdravě rostou nechte jim více výhonů a více oček snad spomalí mám růže pravokořené a vyrůstají také až do 2 m výšky mám zahrodu v nížině nedaleko potoka je tam vlhko jestli jsou plnokvěté tak je to nějaká odrůda co se pěstuje na řes květů tam vyžadují dlouhé stonky po odkětu prvních květů chtějí znovu seříznout na tech 5-8 listů a tím se přinutí znovu vyhnat výhony a kvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.32 (?), 14.2.2008 17:18

Můžete napsat názvy odrůd vašich růží? Pokud se jedná o tzv. sadové růže, pak jejich růst až do 2 metrů je pro ně normální a typický. Navíc sadovky se řežou jen minimálně (odumřelé výhony, namrzlé, nebo příliš slabé). Silným řezem je naopak přinutíte k ještě bujnějšímu růstu. Také pak méně kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lia - (6) - 171.18 (?), 15.2.2008 7:22

Název růží si bohužel nepamatuji, je to již dávno, co jsem je sadila. Ale zřejmě jde o popisované sadové růže - asi se i nějak jmenují, ale jak, to nevím. Do vázy jsou ideální, bohatě kvetou, ale na záhonu až tak hezky nevypadají, mám jich čtrnáct vedle sebe, podél vjezdu, před tůjemi, ale bohužel ta výška efekt kazí. Lia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.32 (?), 16.2.2008 10:37

Umím si představit, že vám asi hlavně vadí pohled na holé kmínky, že růže nejsou zelené už od země. Dalo by se to vyřešit předsadbou nějakými nižšími keříky (např. levandule, nebo nízké růžičky - mini nebo půdopokryvné), pokud je pro ně před růžemi místo. Bylo by to vlastně jakoby třetí, nižší patro záhonu. Lze řešit i trvalkami. Možná by stál za úvahu i lem záhonu ze zimostrázu (Buxus), který by se řezem udržoval ve výšce cca 50cm. Nějak to promyslete, byla by škoda růže zničit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lia - (6) - 4.162 (?), 17.2.2008 18:31

Kmínky růží nejsou holé, mají listy. Ale je jich vedle sebe čtrnáct a skoro každá je jinak vysoká. Působí to dojmem neuspořádanosti. Zřejmě jsem udělala chybu už od začátku a špatně je stříhala, asi moc. Před nimi není mnoho místa, takže s tím předsazením to nepůjde. Stejně děkuji všem za rady. Hezký zbytek večera. Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika