Usychání poupat a listů anglických růží



host - 24.79 (?)
14.7.2010 8:38

Dobrý den,

s těmi anglickými růžemi je to skoro záhada. Já mám doma William Shakespeare a docela prosperuje. Keřík je ale dost nevzhledný a nenaroste výše než 80 cm. Letos jsem koupila na jaře sadovu růži Roter Korsar od Kordese a ačkoliv je prvním rokem, je vitální a hlavně neuvěřitelně dlouho kvete. Má rudé pevné květy a jsou krásné minimálně 3 týdny i v těchto vedrech. A také vůbec nebledne barva. Takže to je můj letošní favorit. Zkuste tedy nějakou změnu odrůd, třeba budete mít štěstí.

Vlaďka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 13.7.2010 14:56

Žadní škůdci tam fakt nebyly, a ty růže prostě úplně, ale úplně uschly. Začalo to v době dešťů, přikláním se tedy k názoru, že šlo o těžkou přemokřenou půdu. Předtím na tomto místě ale rostly růže velkokvěté, se kterými nebyly žádné problémy. S angličankami už mám strach, přemýšlím o nenáročné růži, např řadu Jacqueline du Pré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hankaV - (11) - 218.253 (?), 14.7.2010 8:01
No tak Jacqueline du Pré je úplně jiný druh růže než angličanky, tedy ruze D.Austina, alespoň co se týká tvaru květu. Má poloplný květ a udává se, že kvete jen jednou za sezonu nebo nekdy opakuje na konci sezony. Je to ruze z dilny slechtitele Harknesse z Velke Britanie a co se týká její odolnosti - nemam zdani, jestli je odolnejsi nez jeji britske kolegyne od Austina. Osobne Austinovy ruze povazuji za velmi odolne. Treba sorta L.D.Braitwaite je snad neznicitelna. Pokud mate natolik specificke podminky jako je tezka, spatne propustna puda, budete muset zkouset a hledat nez narazite na to, co k vam sedne. Nebo zkuste pudu v miste vysadby vylehcit a zlepsit jeji vlastnosti v jamach o hloubce alespon 60cm...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.79 (?), 14.7.2010 8:38

Dobrý den,

s těmi anglickými růžemi je to skoro záhada. Já mám doma William Shakespeare a docela prosperuje. Keřík je ale dost nevzhledný a nenaroste výše než 80 cm. Letos jsem koupila na jaře sadovu růži Roter Korsar od Kordese a ačkoliv je prvním rokem, je vitální a hlavně neuvěřitelně dlouho kvete. Má rudé pevné květy a jsou krásné minimálně 3 týdny i v těchto vedrech. A také vůbec nebledne barva. Takže to je můj letošní favorit. Zkuste tedy nějakou změnu odrůd, třeba budete mít štěstí.

Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 14.7.2010 12:27

přesně jak píše Hanka- angličanky jsou odolné. přes zimu mi všechny skvěle přežily. výsadbu jsem taky dělala jak píše Hanka. mám špatnou půdu, tak vyryju jámu a růži zasypu kvalitní zeminou.  mám 15různých -. všechny jsou krásné. nejstarší mám čtvrtý rok.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hankaV - (11) - 218.253 (?), 14.7.2010 14:51
To jsou nadherne kvety!! Muzu si typnout? Graham Thomas, Jubilee Celebration a Benjamin Britten? :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 14.7.2010 18:44

Hanko, poslední je Braitwaite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 14.7.2010 18:46

Benjamina mám taky

Bez názvu
Bez názvu
Glamis Castle
Glamis Castle
ShropshireLad
ShropshireLad
Heritage
Heritage
Mary Rose
Mary Rose
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hankaV - (11) - 218.253 (?), 15.7.2010 8:45
Tak vida, mam ho na zahrade hned trikrat, ale z Tve fotky bych ho nepoznala. Prece jenom ta technika ty barvy zkresluje. Taky jsi zachytila moc peknou fazi kvetu tesne pri rozkvetani, kdy se z poupatka odlepuji teprve prvni okvetni platky... jinak je mnohem plnejsi, pravda? Ostatni jsou take nadherne! Ja mam ted nejak vsechny odkvetle... Jakmile nasadi znovu, nafotim a poslu sem :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 15.7.2010 10:52

 Hanko, Bénjamina mám řidšího pokud jde o Braitwaite je foto za slunce. jinak je tmavší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hankaV - (11) - 218.253 (?), 15.7.2010 14:26
Benjamina chystam na podzim. Libi se mi jeho tresova barva a mene plny kvet. Jaky ma tvar a vysku kere jestli se mohu optat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika