Pnoucí růže - odolná, remontující, vonná s plnými květy?



Stránky: 1,  2,  3   
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?) 
9.5.2014 8:13, zobrazeno: 27226x

Rádi bychom růži, která nám popne kovový oblouk. Poradíte prosím v rozhodování, jakou popínavou růži s výše uvedenými charakteristikami zvolit. Naše zahradnictví nabízí tyto 4 odrůdy : 'Dortmund', 'Uetersen', 'Sympathie', 'Velichen'. Na internetu jsem vyčetla informace pouze o růži Dortmund (je velmi odolná, remontuje, ale její květy jsou takové jednodušší, prázdné) a Sympathy (má krásné plné červené květy, remontuje, je odolná, ale prý vyholuje).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 71.148 (?), 9.5.2014 8:51

Dortmund přebohatě kvete jednoduchými květy, ale nevoní. Sympathie voní jen slabě, v mým podmínkách občas vymrzá. Velichen neznám, Rosarium Uetersen jen z obrázků. Vašim charakteristikám by jednoznačně nejvíce vyhovovala Louise Odier, u nás celkem snadno ke koupi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 71.148 (?), 9.5.2014 8:52

Minulý přtspěvek je ode mne, zapomněl jsem se přihlásit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 9.5.2014 9:09

Děkuji, bohužel sama žádné zkušenosti s pnoucími růžemi nemám. 'Louise Odier' vypadá moc dobře, z internetu jsem si vytipovala několik dalších odrůd, které by měly vyhovovat: Laguna, Bajazzo, Golden gate, Rosanna, Amadeus, Camelot, Compassion. Škoda, že je naše zahradnictví nenabízí. O té růži 'Velichen' jsem nikde žádnou zmínku neobjevila. Je možné, že je pojmenovaná jinak...podobně, našla jsem např. růži 'Veilchenblau', těžko říct, jestli by to mohla být ta samá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 9.5.2014 9:43

Veilchenblau má drobné fialovo bílé květy, letos - třetí rok- vyhání šlahouny jako blázen (mám ji z řízku). Compasion má kamarádka, dorůstá jí tak 1,5m.     Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 9.5.2014 9:50

Ještě mne napadlo, nebyla by pěkná některá z anglických růží - třeba William Morris (školka Pelcovi)? Mám nějakou podobnou, také z řízku, původní rostlina měla šlahouny cca 3m a kvetla prakticky po celé délce - no nádhera  :-)))           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 10.5.2014 12:16
ahoj - všechny tady jmenované jsou vhodné a krásné..ta Veilchenblau / je to ona - jiná podob.. jména není// ale kvete jen jednou v roce - je to rambler. i když je taky hezká, voní a má málo trnů.. u Sympatie se o tom vyholování píše. ale je zase na pěstiteli, jestli ji udržuje správným střihem, aby kvetla i v dolních partiích.. pro docílení bohatšího kvetení, je dobré tahat šlahouny u popínavých růží vodorovně. obrazí a kvetou pak po celé délce prutů Louise Odier je krásná historická růže - voňavá. ale opakování není nijak divoké.. hodně úspěchů přeje K.
popínavá růže Giardina - v mé zaradě .
popínavá růže Giardina - v mé zaradě .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 11.5.2014 9:48

Děkuji, máte je krásné :-). Já nakonec zvolila možnost objednání přes internet v zahradnictví, kam často chodím okukovat a protože tam mají i mnou sháněnou odrůdu Rhododendronu, vybrala jsem zde i růžičku pnoucí - Rosa "LAGUNA"®. Měla by dle popisu splňovat všechny požadavky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 18.5.2014 1:32

Laguna kvete celkem bohatě plnými mírně vonícími květy a letos přezimovaly všechny výhony.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 19.5.2014 10:38

'Laguna' je opravdu krásná růže, už se těším až ji budeme mít na zahrádce :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika