Pnoucí růže New Dawn



host - 132.221 (?)
17.7.2008 18:07

Rozmýšlím se mezi New Dawn a Probuzením /Bohm/ - jaký je mezi nimi rozdíl ve výšce, vůni, délce kvetení, náchylnosti k nemocem apod. Chtěla bych jí použít jako vedenou pnoucí růži na místě, kde by měla dopolední slunce a potom navečer. Dá někdo radu, kterou z nich použít-anebo zasadit do jednoho místa obě a nechat je prorůstat? Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 96.243 (?), 10.10.2007 18:09, zobrazeno: 35808x

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s pěstováním pnoucí růže New Dawn? Zajímalo by mně jestli je náchylná na nějaké choroby, jak se stříhá, jestli voní atd. Děkuji Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.226 (?), 24.2.2008 22:49

Já s touto růží mám jen dobré zkušenosti. Kvete opakovaně, voní řekla bych tak nějak jemně a svěže a na nemoci jako jsou padlí a černá skvrnitost netrpí. Ale přece jenom provádím preventivní postřiky, protože čert nikdy nespí.  Přeji hodně úspěchů. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.32 (?), 26.2.2008 17:08

Pnoucí růže se pokud možno nestříhají vůbec, jen odkvetlé květy a na jaře odumřelé nebo poškozené výhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 17.3.2008 12:20

Údajně je to jedna z nejodolnějších a nejsnáze pěstovatelných růží, proto přemýšlím, že bych si ji také pořídil na zakrytí nevzhledné zdi.

Věděl by někdo, jaký má průměrně za rok přírůstek v cm?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 17.3.2008 12:43

 Bez opory dorůstá do výšky asi 2 m a svými dlouhými, šlahounovitými větvemi se rozrůstá na všechny strany. Pokud si najde oporu, vyšplhá se až do výše 5 m a kvetoucí výhony pak visí dolů. Vyvazování je však žádoucí. Plné květy mají nejsvětlejší růžovou barvu, jakou si lze představit, a především za velmi slunného počasí působí téměř bíle. Pokud panují chladnější noci, dostává se do popředí více růžová. Květy mají příjemnou kořennou vůni. Velkou předností cv. New Dawn je dlouhá doba kvetení, probíhající od začátku léta až hluboko do zimy, někdy i do Vánoc. Objevují se sice období, kdy se tvoří méně nových květů, ale keř není nikdy zcela bez nich. Bohužel se v současné době vyskytují na trhu i exempláře, jejichž kvetení není tak vytrvalé. Vznikly tím způsobem, že se k očkování používala očka z dlouhých, rychle rostoucích výhonů (tak to alespoň tvrdí jeden pěstitel, aniž by si byl vědom takto neblahého výsledku). Pokud tedy vlastníte pouze jednu kvetoucí cv. New Dawn, existuje pouze jediné řešení: koupit si novou růži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.142 (?), 22.3.2008 15:55

Také pěstuji tuto popínavou růži, roční přírůstek se pohybuje okolo 30 - 40 cm. Prvním rokem po výsadbě byl menší. Mám s ní dobré zkušenosti, oproti jiným růžím, které zde mám, je velice odolná vůči nemocem i mrazu. Zdravím, Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.35 (?), 9.9.2008 9:30

Dobrý den, prosím Vás o radu. Už vím, že tato růže dorůstá až do 3 m, ale nevím do jaké šířky se rozrůstá. Vybrala jsem tuto růži ke vchodu do zahrady. Chci mít 2 růže u vchodové branky tak, aby udělaly oblouk přes branku. Myslíte, že se na to tato růže hodí? Do jaké šířky roste - abych připravila konstrukci správné šíře. Jak asi velké by měla mít konstrukce díry 10 -20 cm? Jak daleko od zděného plotu jí mám zasadit? A jak daleko od volného prostoru dveří - aby se dalo bez problémů procházet? Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.7 (?), 17.6.2008 17:03

Ráda bych dostala rady, jak správně pěstovat tyto pnoucí růže na plotě, chci je vést vodorovně, což by nemělo být na škodu, podle knih je to ještě lepší pro květ.  Ale strih to bude vyžovat a to už si nedovedu představit. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 132.221 (?), 17.7.2008 18:07

Rozmýšlím se mezi New Dawn a Probuzením /Bohm/ - jaký je mezi nimi rozdíl ve výšce, vůni, délce kvetení, náchylnosti k nemocem apod. Chtěla bych jí použít jako vedenou pnoucí růži na místě, kde by měla dopolední slunce a potom navečer. Dá někdo radu, kterou z nich použít-anebo zasadit do jednoho místa obě a nechat je prorůstat? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 21.7.2008 18:33

V podstatě jsou to dvojčata - Probuzení je sport z New Dawn (tedy na větvi New Dawn se náhle objevil nádherný zcela plný květ a Böhm neváhal a naočkoval jej a tím ho zachoval pro budoucnost - tahle nově vzniklá růže se jmenuje Probuzení, v zahraničí se prodává pod synonymem Awakening). Mám obě, vzrůstem jsou stejné. Co se týče květů, kvetou sice nepřetržitě, ale ne ohromující záplavou kdy nevidíte listy, spíš je na keři pořád nějaký květ. Jen první červnové kvetení je bohatší (to však platí skoto pro všechny opakující climbery).  Zdá se mi, že Probuzení je odolnější vůči chorobám, ale to může způsobit podnož. Moje Probuzení má stejné podmínky jaké uvádíte Vy, možná ještě horší, hlavně na podzim a na jaře má slunce pomálu. Přesto úspěšně roste a kvete a je celkem zdravé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika