pnoucí růže



host - 205.32 (?)
30.1.2008 12:35

Příčin může být mnoho, podle mého názoru se nejspíš jedná o nějakou houbovou chorobu, např. černou skvrnitost. Všímejte se během vegetace listů, jestli se na nich neobjevují tmavé skvrnky, které se postupně zvětšují - to je viditelný příznak choroby. Nejúčinnější obranou je preventivní postřik fungicidem (Dithane, Baycor) už na konci května a pak opakovaně podle návodu. Pokud to nepomůže, pak se jedná zřejmě o odrůdu velmi náchylnou na čer.skvrnitost a pak je asi lepší růžičku vykopat a spálit. Znáte název odrůdy své růže ?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 35.36 (?), 29.1.2008 18:00, zobrazeno: 4235x

Dobrý den, prosím vás kdo by mi poradil. Mám pnoucí růži  a každý rok mi krásně napučí a obraste, ale když má kvést začnou poupata i listy jakoby zasychat a opadávají během léta je růže bez listů a vykvete pouze jeden dva květy. Prosím kdo by věděl jak na ni regujte. Děkuji AV

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.32 (?), 30.1.2008 12:35

Příčin může být mnoho, podle mého názoru se nejspíš jedná o nějakou houbovou chorobu, např. černou skvrnitost. Všímejte se během vegetace listů, jestli se na nich neobjevují tmavé skvrnky, které se postupně zvětšují - to je viditelný příznak choroby. Nejúčinnější obranou je preventivní postřik fungicidem (Dithane, Baycor) už na konci května a pak opakovaně podle návodu. Pokud to nepomůže, pak se jedná zřejmě o odrůdu velmi náchylnou na čer.skvrnitost a pak je asi lepší růžičku vykopat a spálit. Znáte název odrůdy své růže ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika