Období řízkování růží



host - 248.131 (?)
27.12.2015 19:29

Kamarádka také řízkuje v září, ale je fakt, že dává pod sklenici, chytají se jí dobře. Ty ze začátku léta mají delší čas na to, pořádně do zimy zakořenit, ty podzimní zas tolik netrpí horkem.

Ty vaše bych normálně zjara zasadila ven a do doby stříhání růží pěkně nahrnula zemí, odhrnout až pak.                   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 220.30 (?), 27.12.2015 17:07, zobrazeno: 12127x

Chtěla bych se podělit o zkušenost se zakořeněním popínavky, V druhé polovině září se mi při velkém větru zlomila popínavka.Bylo mi líto silných řízků a tak jsem je zapichla do kýblu s hlínou na záhonu kde pak na ně hodně pršelo a ony se stihly do zimy zakořenit, neboť začaly vyrážet pupeny, Dala jsem je do sklepa k oknu a ony pokračují dál v růstu, Nevím jestli přežijí zimu ale i kdyby, co s nimi na jaře? Vyndat je ven do volné půdy by nebylo asi to nejlepší když nejsou řádně vyzrálé, Taky mě udívuje, že správně se řízky dávají pod sklenici už koncem června, nejlépe z prvních odkvetlých poupat a ty moje jsou ze září a nejsou vůbec pod sklenicí? Rozinka


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 27.12.2015 19:29

Kamarádka také řízkuje v září, ale je fakt, že dává pod sklenici, chytají se jí dobře. Ty ze začátku léta mají delší čas na to, pořádně do zimy zakořenit, ty podzimní zas tolik netrpí horkem.

Ty vaše bych normálně zjara zasadila ven a do doby stříhání růží pěkně nahrnula zemí, odhrnout až pak.                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 27.12.2015 19:30

Nebo také by šlo dát je zjara ven v květináči (pokud je dost velký) a sázet až na podzim.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 220.30 (?), 2.1.2016 12:07

Dobrý den paní Lído, děkuji za radu s pěstováním růží. Doufám, že mi přežijí ve sklepě a pak následně do podzimu. Kýbl, v kterém rostou je 10-ti litrový tak mají místa dost na růst.

Jinak vám přejí hodně pěstitelských úspěchů v roce 2016. Ať nám počasí přeje abychom se mohly společně radovat z pestrosti barev květin po celou sezónu. S pozdravem Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.22 (?), 2.1.2016 13:40

Ono u těch řízkovaných růží jde o to, aby měly při sázení na místo pěkný kořenový bal. Protože i pokud část nově vyrostlých větviček zajde, nevadí to - pravokořenná růže vyrazí další výhon z části pod zemí. Ale musí být dobře zakořeněná. Ať vám rostou a dělají radost!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 2.1.2016 15:26

Ano paní Lído máte pravdu. A ještě je dobré nesázet řízky kolmo do půdy ale šikmo. Pokud budete mít růžový řízek o šesti pupenech tak čtyři spodní by měly být zahrnutý v půdě a dva vrchní nad. Půdu řádně zalít a nehnojit. Zakořenování by mělo probíhat v klidu a pohodě nikoli uspěchávat prášky. Silný a odolný kořenový bal vznikne pozvolně nikoli uspěchaně. Pravokoř

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika