Nákup růží potažených voskem



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?)
4.5.2011 13:13

Já mám tu samou zkušenost z loňska, dokonce z pěti navoskovaných růží mi dvě zašly úplně a ty ostatní, tak to ještě uvidím, ale nic moc. Ty co byly bez vosku jsou parádní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 118.173 (?), 4.5.2011 11:55, zobrazeno: 10645x

Tak jsem zakoupila pár růží, kde byly stonky potažené voskem, a pár růží bez vosku. Oba typy vypadaly stejně ostříhaně (s vyjímkou vosku). Jenže po nasazení se ty nevoskované krásné rozrůstají a vyhánějí nové větvičky, zatímco ty navoskované tak nějak živoří a vytvořily zatím jen pár kraťoučkých stonků. Podotýkám, že ty zavoskované nejsou stejného druhu. Tak se tedy ptám: na co je vlastně to povoskování stonku? Podle mě to vypadá, že jen brání rašení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.121 (?), 4.5.2011 12:07

To je kvůli vysýchání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 4.5.2011 13:13

Já mám tu samou zkušenost z loňska, dokonce z pěti navoskovaných růží mi dvě zašly úplně a ty ostatní, tak to ještě uvidím, ale nic moc. Ty co byly bez vosku jsou parádní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 4.5.2011 13:48

Pokud v jeden den vykopeme ve školce růže a polovinu z nich zavoskujeme a druhou ne,  budou ty zavoskované v lepším stavu - ztrácejí méně vody výparem z větví.

Problém je ve stáří kupovaných růží, pokud jsou zavoskované růže dlouho uložené v teple a suchu, ani vosk jim nepomůže... Prodejci spoléhají na to, že přes vrstvu vosku se vyschnutí větviček špatně hodnotí. V různých superhypermarketech občas vidím prodávat růže - zvlášť ty levnější, jejichž jediné využití je na podpal...,

Na rašení vosk vliv nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 4.5.2011 15:22

Děkuji za odpověď pane Janča, růže jsem kupovala v zahradnictví "osvědčeném" a růže už i přes vosk krásně vyrážely. Tak to byla asi náhoda, že se prostě nepovedly. Jsem zvyklá, že všechno mi roste jako hrom a tohle prostě nevyšlo. Děkuji. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 4.5.2011 21:02

já mám takové zkušenosti -pokud koupím zavoskované růže a nasadím je brzy do zahrady - kdy je ještě moc chladno, zajdou. pokud je nechám s květináčem uvnitř - třeba na okně , krásně naraší. pak je teprve dávám ven. až je lepší počasí. sadila jsem Tantauovky už pořádně olistěné a byly v létě nádherné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 56.113 (?), 10.5.2011 20:06

může mi prosím někdo poradit, musí se vosk před zasazením růží odstranit?

děkuji za odpověď Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 10.5.2011 20:44

Vosk se neodstraňuje, ani by to nešlo, zničily by se pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika