Mohu nyní sadit růže?



host - 121.173 (?)
21.6.2009 23:17

Dobrý den, jako začátečník připojím (možná hloupý) dotaz. Na podzim jsem dostal prostokořenné růže. Některé z nich jsem zasadil "pořádně" a jiné podle rady jen "založil" do země. Všechny se rozrostly a (většinou už) rozkvetly. Znamená to, že ty "založené" se stále počítají mezi prostokořenné a tudíž s nima počkat do podzima, anebo bych je mohl vyrýt i s kusem hlíny (=považovat je za "růže s balem") a zasadit je "pořádně" už teď, co myslíte? Děkuji. Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 165.87 (?), 1.6.2009 12:45, zobrazeno: 15132x

Dobrý den, ráda bych si nyní objednala a zasadila růže. Myslíte, že mohu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 1.6.2009 13:24

Zdravím,

budou-li v kontejneru, není problém je sázet kdykoliv.  Na prostokořenné rostliny je už pozdě, ale stejně byste je teď už nekoupila. Tak máte na výběr dvě možnosti... buď si vyberete z toho co zbylo ještě v kontejnerovaných, nebo to vydržíte s nervama a počkáte do podzimu, kdy je výběr obrovský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.123 (?), 2.6.2009 1:14

Sazet klidne muzete kdyz je koupite v kvetinacich. Kdyz budou prostokorenne tak bych je nejdrive zasazela do velkych kvetinacu aby se dobre ujmuly a na podzim zasazela a nebo az pristi jaro.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 2.6.2009 22:54

Prostokořenné růže, teď v červnu když jsou olistěné a v květu? To snad ne. Pravděpodobnost, že se ujmou je mizivá. Žádný solidní školkař či prodejce by vám teď prostokořennou růži ani neprodal.  Pokud by se o to někdo pokoušel, tak vemte nohy na ramena.

Jak jsem se dívala po netu, tak řada zahradnictví v Čechách i na Moravě prodává právě teď růže v kontejneru v květu, často i dovezené horké novinky. Ty se samozřejmě sázet dají, pokud jim neporušíte bal a budete je pilně zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.173 (?), 21.6.2009 23:17

Dobrý den, jako začátečník připojím (možná hloupý) dotaz. Na podzim jsem dostal prostokořenné růže. Některé z nich jsem zasadil "pořádně" a jiné podle rady jen "založil" do země. Všechny se rozrostly a (většinou už) rozkvetly. Znamená to, že ty "založené" se stále počítají mezi prostokořenné a tudíž s nima počkat do podzima, anebo bych je mohl vyrýt i s kusem hlíny (=považovat je za "růže s balem") a zasadit je "pořádně" už teď, co myslíte? Děkuji. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.156 (?), 4.7.2009 20:09

Jardo, nehýbejte s nimi.  Růže s balem je růže v kontejneru, s řádně prorostlým balem, kde se při vyklepnutí a vložení do země "nehne ani s kořínkem". I taková růže však může mít při letním přesunutí z kontejneru do země potíže.

Zkrátka a jednoduše: v průběhu vegetace s rostlinou nehýbejte. Ono to do podzimu už není zas tak daleko .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.106 (?), 4.8.2009 23:29

Mila Lili, neodolala jsem a v zahradnictví jsem koupila nádhernou kontejnerovanou růžičku graham thomas. Jenže teď váham jak a kdy ji správně vysadit. Mám raději počkat do podzimu? Jak mám vylepšit substrát, když na zahradě máme místo hlíny jílovitý beton a jak velkou jámu mam vykopat? Bydlim na vysočině, takže se také bojím vymrznutí.

Janik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.94 (?), 15.9.2009 8:07

Potřebovala bych poradit, dokončili jsme dům a chtěla bych si na záhonek mezi chodníkem a garáží - asi 10 m nasadit růže. Můžete mi doporučit zakoupit u STARKLa, jaké odrůdy, jak daleko od sebe se sází - je tam psáno, v balení 5 ks, kolik jich asi budu potřebovat na těch 10 m? Je to moje první zkušenost se zahrádkou /předtím od dětství panelák/, růže mám moc ráda, ale nerada bych se dopustila nějaké zásadní chyby. Děkuji všem za radu - Yvona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 15.9.2009 9:11

Záhonek je mezi chodníkem do domu a chodníkem resp. zpevněnou plochou před garáží nebo je to jinak?

Na záhonek mezi dvě zpevněné plochy, které jsou intenzivně využívány, velký pohyb osob, aut, a pod. bych růže nedávala. A když, tak nízké půdopokryvné opravdu ty nejnižší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.94 (?), 15.9.2009 10:41

Nevím, jak bych to přesně popsala - plot, za ním příjezdová asi 10-ti metrová plocha pro auto - máme jen jedno - smerem do garáže, podél záhonek a z druhé strany chodník /vchod do domu a garážové vrata spolu sousedí/ Yvona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika