krupicka, tecky na kvetech



host - 10.88 (?)
20.7.2008 22:47

Jeste jsem chtel dodat, ze listy u techto ruzi vypadaji dobre. Nezda se tedy, ze by to pochazelo z listu. Dekuji

David

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 10.88 (?), 20.7.2008 22:44, zobrazeno: 3614x

Dobry den,

mam dotaz ohledne "choroby" ruze. Na vetsine kvetu svych ruzi mam cerveno-fialove (zalezi trochu na duhu ruze) tecky na kvetech. Nekdy je jich tam tolik, ze puvodni barvu ruze hodne nici. Vubec netusim co to je. Napriklad na New Dawn to nemam. Ale jinak temer na vsech. Letos mam poprve Nostalgii, tesil jsem se na ni, ale zrovna u tehle ruze je dulezite aby byl kvet opravdu cisty a ted jsem zklamany z teto podivne veci. Mate nekdo tuseni o co jde?

Mam ruze na dvou vetsich mistech, ktere jsou od sebe navzajem oddelene relativne velkou vzdalenosti i vyskou terenu. Mam to vsak na obou mistech.

Dekuji za informace.. David 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.88 (?), 20.7.2008 22:47

Jeste jsem chtel dodat, ze listy u techto ruzi vypadaji dobre. Nezda se tedy, ze by to pochazelo z listu. Dekuji

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 21.7.2008 19:06

To je typický příznak napedení houbou Botrytis - plíseň šedá. Vyskytuje se za vlhkého deštivého a chladného počasí a jedinou obranou je zabránit namočení květů (pracné a málo efektivní, vyplatí se jen pro skleníkové k řezu nebo pro květy "hájené" pro výstavy). Dá se proti ní stříkat, jenže déšť postřik odplaví, navíc napadené květy nezachráníte. Nebědujte, trápí nás to všechny - všimněte si kolik je tu na diskuzi stížností, že se poupata nerozbalují nebo uhnívají. Až přestane pršet a začne suché léto problém sám zmizí. Pár teček, to ještě máte kliku, mně teď Eric Tabarly vůbec nevykvetl, všech 20 poupat zaschlo a zahnilo. Na téhle stránce uvidíte co ta plíseň umí: http://www.sactorose.org/ipm/83botrytis.htm
Takže přeji Vám i Vašim růžím slunné léto .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.88 (?), 22.7.2008 13:19

Diky moc Lili, hned se tam podivam.;-)

Opet se klanim pred vasimi znalostmi.

 David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika