Jakou růži zvolit?



rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?)
9.3.2012 17:19

Také jsem zjistila, že začátkem března už se růže nedají objednat, kromě těch z Hypernovy: růže popínavá růžová... Dostala jsem před 20 lety Queen Elisabeth asi 20 let staré vykopávky, co nějaký za hradník rušil, ale loňské přesazování už nevydržely, tak jsem si objednala u Starkla.Znám je jako vysoké až 200cm s cca i 150 květy naráz až do zámrazu, no to si budu muset chvíli počkat. Ještě jsem si objednala nějaké licencované růže, co zbyly v nabídce myslím na krasnerůze.cz.Uvidíme                     Jitka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 9.3.2012 17:19

Také jsem zjistila, že začátkem března už se růže nedají objednat, kromě těch z Hypernovy: růže popínavá růžová... Dostala jsem před 20 lety Queen Elisabeth asi 20 let staré vykopávky, co nějaký za hradník rušil, ale loňské přesazování už nevydržely, tak jsem si objednala u Starkla.Znám je jako vysoké až 200cm s cca i 150 květy naráz až do zámrazu, no to si budu muset chvíli počkat. Ještě jsem si objednala nějaké licencované růže, co zbyly v nabídce myslím na krasnerůze.cz.Uvidíme                     Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 9.3.2012 18:17

jsem psala, že v Bau mají Kordes- a pěkné sorty. Elizabeth je čajovka - za dvacet let už asi byla pahýl. i když dají se zmladit. čajovky jsou ale celkem náchylné - na mráz i skvrnitost.kolem Josefa mívají návoz růží i v Horn... -taky v jiných marketech mají růže v krabicích - nejsou drahé, ale je třeba koupit hned jak se objeví. později jsou vyschlé - v těch krabicích je nikdo nezalévá.pokud nechcete dát za značkovou růží kolem 200kč - stačí tyto. ale je třeba počítat s tím, že na nich není uvedeno jméno růže. jen obrázek..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.129 (?), 9.3.2012 18:23

oranžová Remy Martin - čajovka. není špatná.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 9.3.2012 18:30

od firmy Tantau je růže Ashram. střední výška keře


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 9.3.2012 20:26

Čajovku Remy Martin mám také ráda, navíc náádherně voní...          Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 9.3.2012 20:11

Což o to, člověk by i dal, ale zásilkové obchody mají hodně vyprodáno a tady poblíž (Brno) nevím o žádném zahradnictví, které by se specializovalo na růže a mělo větší výběr. Chystám se do Šebrova, tak uvidím, co tam.

Na podzim v zahradnictví Čtyřlístek měli růže balené v igelitu s fixkovým nápisem "růžová", "červená" a tak, věřili byste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 9.3.2012 20:40

meliso - Želešice u Brna -Urbanovi. jsou to potomci slavného pěstitele růží p. Urbana..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 10.3.2012 11:40

Westerland je výrazná, velká keřová růže. lze vést i jako popínavou. hezky voní a svítí svou neobvyklou barvou do dálky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.129 (?), 10.3.2012 12:00

ještě tady byl tuším dotaz i na červenou popínavou- tak tu mám Grand Hotel.koupena před třemi roky, má nádhernou barvu a co je její přednost - kvete do zámrazu. mám ještě jinou pop. červenou,  ta kvete jen jednou, ale za to bohatě- nevím jistě, ale asi Večeřova.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 10.3.2012 12:04

 jednoukvetoucí - Večeřa??


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika