jak rozmnožit stolístku ze slabého řízku?



Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?)
30.6.2008 14:22

Děkuji za rady. Ač jinak chemii na zahradě nepoužívám, tentokrát jsem udělala výjimku. Do stimulátoru jsem ji namočila a zahrabala do země do polostínu stylem dva listy (ustřižené) pod zem, jeden pravý a jeden trojčetný sestřihnuté na dva lupínky nad zem, půdu jsem předtím trochu vylehčila pískem. Přiklopila jsem ji 3l sklenicí od okurek a hodně zalila. Tak snad je to správně. A teď ještě otázka: má se ta sklenice čas od času nadzvednout a "vyvětrat" pod ní, nebo se vůbec nezvedá, dokud růže nezačne rašit? Předem díky za vaše rady, v růžích jsem nováček, ale už mě to pěkně chytlo. Jestli se dílo podaří, pošlu fotku, ta růže má vážně nádhernou barvu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 24.6.2008 9:05, zobrazeno: 7137x

Dobrý den, podařilo se mi vyžebrat větvičku nádherně tmavorudé, spíš tmavofialové stolístky (asi, v růžích se moc nevyznám, jen porovnávám se stolístkou, kterou mám doma), ale bohužel je dost tenoučký - odkvetlý květ, jen tři pravé listy, patka loňského výhonu. Poradíte, jak ji co nejjistěji namnožit? Žádná očka na ní nejsou vidět, takže při řízkování se musím řídit podle listů: dva pod zem a jeden nahoru, nebo naopak? Budu vděčná za každou radu, získat další větvičku asi nemám šanci. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.114 (?), 25.6.2008 19:20

Já som si vlani takto namnožila 1O ks ťahavých ruží, a všetky sa mi chytili. Kvety som odstrihla a stonku spolu s patkou /tvorilo to takové téčko/ som zapichla do zeme, zasypala kompostom a prikryla 2 l PET flašou. Poliala, sem tam som otvorila vrchnák a k podzimu sa mi náš pes postaral o to že všetky flaše vyťahal, ale ruže už krásne rašili.Cez zimu som prikryla chvojím a presadila na stále miesto. Všetky sa ujali. Boli v polotieni. Nie je to môj nápad, videla som to na Tv DEKO a funguje to.Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.114 (?), 25.6.2008 19:21

Ešte som zabudla dodať, že presadzujem až na jar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 28.6.2008 0:42

Je to asi už pozdě, ale příště podpořte kořenění ještě stimulátorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 30.6.2008 14:22

Děkuji za rady. Ač jinak chemii na zahradě nepoužívám, tentokrát jsem udělala výjimku. Do stimulátoru jsem ji namočila a zahrabala do země do polostínu stylem dva listy (ustřižené) pod zem, jeden pravý a jeden trojčetný sestřihnuté na dva lupínky nad zem, půdu jsem předtím trochu vylehčila pískem. Přiklopila jsem ji 3l sklenicí od okurek a hodně zalila. Tak snad je to správně. A teď ještě otázka: má se ta sklenice čas od času nadzvednout a "vyvětrat" pod ní, nebo se vůbec nezvedá, dokud růže nezačne rašit? Předem díky za vaše rady, v růžích jsem nováček, ale už mě to pěkně chytlo. Jestli se dílo podaří, pošlu fotku, ta růže má vážně nádhernou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.114 (?), 4.7.2008 22:45

Já množím ruže pod PET fľašami a sem tam, keď je velmi zarosená otvorím vrchnáčik, a za chvíľu znova zavriem. Vlasta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.52 (?), 5.3.2012 20:06

Množím tímto způsobem růže leta, ale víčko od pet lahve vždy odšroubuji, růžička se nezapaří a úspěšnost mám tak 80%.Mějte se krásně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika