Jak na mšice?



janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?)
28.4.2009 8:58

Dobrýn,

já jsem měla zelené mšice na růžích minulý rok a jediné co mě pomohlo, že jsem poctivě ty mršky každý den sbírala a zabíjela. Žádný postřik ani voda mi nepomohla, takže má rada zní, prostě sbírat a sbírat. Dělal jsem to tak asi týden a pak už se tam neobjevily.

Určitě najdete ve starších příspěvcích plno rad ohledně mšic, stačí prolistovat.

Hodně úspěchů v boji Vám přeji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 44.66 (?), 27.4.2009 20:52, zobrazeno: 13337x

Dnes, při kontrole růží, jsem na některých zjistila mšice-chtěla bych zkusit mýdlový roztok, ale nevím v jaké koncetraci-trochu se bojím, abych jim víc neublížila než pomohla. Poradí někdo jak na ty malé zelené potvůrky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 28.4.2009 8:58

Dobrýn,

já jsem měla zelené mšice na růžích minulý rok a jediné co mě pomohlo, že jsem poctivě ty mršky každý den sbírala a zabíjela. Žádný postřik ani voda mi nepomohla, takže má rada zní, prostě sbírat a sbírat. Dělal jsem to tak asi týden a pak už se tam neobjevily.

Určitě najdete ve starších příspěvcích plno rad ohledně mšic, stačí prolistovat.

Hodně úspěchů v boji Vám přeji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.33 (?), 28.4.2009 9:32

Zkuste postřik Fast. Já ho používám právě na mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.189 (?), 28.4.2009 20:11

já používám mospilan, celkem s úspěchem. Ale napřed seberu slunéčka, abych je nezahubila také.

           Zdravím Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 28.4.2009 20:44

Pokud hubíte mšice tak případné larvy/vajíčka slunéček nevyhnutelně vyhubíte taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.226 (?), 28.4.2009 20:53

...nevím, co si představit pod pojmem "žádný postřik", když dokonce ani voda  vám nepomohla, ale mšici považuji za chemicky nejsnáze zničitelného škůdce. Osobně používám Pirimor a ještě se mi nestalo, že by nezabral. Věřím však, že i celá řada dalších pesticidů , správně aplikovaných je účinná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.99 (?), 20.8.2012 7:21

Postříkat růži proudem vody, nebo se mi osvědčilo mezi růže vysázet levanduli, jejich vůně je má odradit a vypadá to i moc hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 30.5.2014 20:34

Je tu nekdo kdo ma zkiusenosti s mydlovym roztokem na mšice? kolik tuhého mýdla na kolik litru? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.2 (?), 10.6.2014 8:43

Dobrý den, já dala na 1,5l vody 1/2 čajové lžičky jaru a zabralo to. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika