Co s Paul´s Scarlet z obrázku? Nekvete



host - 208.100 (?)
27.6.2014 23:02

Podnožový šípek může být i růže laxa, je celkově světlá, květy má bílé. Výhony velmi světle zelené a listy má drobné.

Nezdá se mi, že vaše růže zplaněla, dá se přinutit ke kvetení vyvázáním výhonů do stran. Podnožový šípek kvete na loňském dřevě, stejně kvetou i popínavé růže.

podnožová růže laxa
podnožová růže laxa
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.6.2014 23:24

Gratuluji Vám, že prodejce vyřídil reklamaci kladně, avšak k jeho odborným znalostem se stavím spíše jako k znalostem překupníka a nikoliv školkaře. Mám skoro dojem, že Vaše manželka má lepší znalosti nežli on. Ono i v nížinách se růže sází (na rozdíl od jabloní) s místem očkování pod úroveň terénu. Je to totiž právě naopak - tím hrabáním ke krčku jste mohl probudit (indukovat) rašení vlků v následujícím roce. Mnozí dokonce růži utopí tak, že štěp zakoření a po rozsazení z "matečné rostliny" mají několik pravokořených (a ten podnožový pařez z prostředka zahodí). Jinak, i podnožový Pávův šípek se používá v sadovnictví jako "Bílekvetoucí keřová růže".

Citace odborníka
Citace odborníka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.6 (?), 9.7.2014 1:17

Dobrý den, plně podporuji a chci podpořit snahu Vaší manželky k založení zahrady i v drsném podnebí. Sama mám zahradu v téměř 900 metrech nad mořem a s úspěchem zde pěstuji 53 keřů růží všech druhů (včetně Angličanek). S trochou snahy a péče se dá i v drsném podnebí založit krásná zahrada. Boji zdar! Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.100 (?), 27.6.2014 23:02

Podnožový šípek může být i růže laxa, je celkově světlá, květy má bílé. Výhony velmi světle zelené a listy má drobné.

Nezdá se mi, že vaše růže zplaněla, dá se přinutit ke kvetení vyvázáním výhonů do stran. Podnožový šípek kvete na loňském dřevě, stejně kvetou i popínavé růže.

podnožová růže laxa
podnožová růže laxa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 14:08

není to z mé zahrady, je to z reklamního katalogu jednoho prodejce z GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 24.6.2014 18:16

Stando, děkuji Vám za odpověď.

Paul's Scarlet English Hawthorn

Bohužel jste si však nevšiml, že se nejedná o růže Pauls Scarlet, ale o červený plnokvětý hloh z téže "líhně"  - tedy Crataegus laevigata Pauls Scarlet.

Příště, prosím, buďte opatrnější.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.6.2014 23:09

Dík za nalezení originálu obrázku. Našel jsem to jinde s označením že je volně šiřitelný obrázek "růží" a jedná se o Pavlovu šarlatovou... yes. Jj. i v GB se najdou šizuňkové...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika