černá růže



host - 119.62 (?)
28.1.2008 11:55

Tak já jsem viděl ještě černější růži než je výše zmíněná Black Baccara. Navíc měla krémové žíhání. No prostě nádhera. Pokud se mě chcete zeptat na jméno, tak i kdybyste mě zabili, tak si nevzpomenu. Našel jsem ji na stránkách internetu u dvou lidí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 119.62 (?), 28.1.2008 11:55

Tak já jsem viděl ještě černější růži než je výše zmíněná Black Baccara. Navíc měla krémové žíhání. No prostě nádhera. Pokud se mě chcete zeptat na jméno, tak i kdybyste mě zabili, tak si nevzpomenu. Našel jsem ji na stránkách internetu u dvou lidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 205.32 (?), 30.1.2008 12:42

Jen bych přidala jména dalších "černých" růží:  Barkarole, Black Magic, Schwarze Madonna. Jsou k sehnání u Pelců v Sobotce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.89 (?), 10.2.2008 21:42

..nesměle se chci připojit k této diskusi, je pravda,že černá růže je jen zbožné přání pěstitelů...sám jsem ale před mnoha lety měl několik růží tak temně purpurových,že v ranném stádiu poupěte letmo takto působily.Jednalo se o Josephine Baker a Queen of Bermuda, koupil jsem je asi před 40 lety od Zahradnictví Čáslav (dnes opět fa Starkl).Byly úžasné,ale od té doby  jsem se s nimi nesetkal a samozřejmě již dožily. Z téhož zdroje byla fantastická růže s názvem Sterling Silver, ale ta bohužel přežila jen několik let.Jednalo se o zvláštně sivou se stříbřitým nádechem na okrajích.Neví o těchto růžích někdo něco? No a ke kauze modrá růže mohu jen uvést,že mám stromkovou růži, kterou jsem získal naprosto zbídačelou z jednoho zahradnictví zadarmo a kvete druhým rokem zvláštní lila barvou a poupata jsou napřed blankytně modrá a posléze se rozvinou do světle modré,spíše ale lila.Je krásná a snad se tím odvděčuje za svou záchranu.

           František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.107 (?), 23.5.2009 10:43

Františku, odpovídám na Váš příspěvek, který je téměř rok a půl starý.Od podzimu 2008 vlastním růži Sterling Silver a letos již mi vykvetla.Objednala jsem ji u Bakker, ale opět mi omylem poslali jiný druh, než jsem původně objednávala.Mám s nimi tedy nedobrou zkušenost.Ale všechno zlé pro něco dobré, tahle sivě fialová růžička je nádherná.Miluji fialovou a vždycky jsem si přála fialovou růži.Jsem takový pěstitel, co nemá zahrádku, a tak ji pěstuji na úzkém balkóně v centru Prahy.Tu Vaši růži bych chtěla alespoň vidět-obrázek.Valérie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 23.5.2009 19:25

Dobrý den Valérie, čtu, že máte ráda fialkové růže a vidím, že jste z Prahy. To si určitě najděte čas v první polovině července a zajděte se podívat do Růžové školky v Praze Kunraticích, kde mají několik fialových odrůd, včetně silně vonné Meinzer Fastnacht. Školka je přístupná v době květu každý všední den od 8 do 16hod.

Druhý tip na krásný výlet, tentokrát do Průhonického parku - expoziční plochy v části zvané Chotobuz, kde mají velikou sbírku růží, ale i unikátní sbírku irisů (které právě teď kvetou!) a pivoněk (které právě rozkvétají!). Ovšem Chotobuz je součást pozemku Botanického ústavu, takže má odlišnou otevírací dobu než Park. Je přístupná bohužel ve všední den v pracovní době od 8 do 14hod. 

Třetí tip na výlet není sice na fialovou růži, ale protože cítím, že jste milovník květinek a krásného prostředí a navíc to máte na dosah,... prostě, jděte se pokochat do Dendrologické zahrady v Průhonicích/ Čestlicích (u obchodní zóny vedle dálničního nájezdu na Prahu, naproti Aquaparku). Jaro a časné léto je tam nejkrásnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 22.5.2008 14:28

Nemohl to být Hocus Pocus - Kordesova novinka z roku 2000?

Hocus Pocus a růžová Esperance
Hocus Pocus a růžová Esperance
detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.6 (?), 2.2.2008 20:01

první růže OBSAHUJÍCÍ MODRÝ PIGMENT  je výsledkem genetické modifikace  v laboratořích firmy SUNTORY.

dejte si do Google tři slova : suntory blue rose

= a dovíte se mnohem více,

v češtině jsou také články = dejte do Google dvě slova:  Suntory  růže

vývoj této růže zřejmě ještě bude pokračovat = je třeba změnit pH bunečných vakuol,   v nichž se implantovaný modrý pigment nachází = pak bude pigment více vybarven do blankytné modré, než je dosud.

Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.48 (?), 3.2.2008 8:36

I když se kritikům nelíbí fialkový nádech u modré růže, mně tedy vůbec nevadí,a taky  bezva názor, že by genetici měli modifikovat muže, aby ženám častěji nosili růže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.153 (?), 4.3.2009 14:10

Ptáte se, kde se dá skutečná modrá růže koupit nebo alespoň vidět? Kde vyrostla růže na občas viděném obrázku v časopisech? Nuže moje odpověď vás nepotěší, tato růže je produktem Photoshopu. Skutečné modré růže zatím nikdo nevypěstoval, ale to se možná brzy změní.

Klasické křížení nás k modré růži nepřivede – růže nemají žádný gen pro syntézu modrého barviva. Proto se vědci snaží geny kódující modré barvivo do růží přenést, třeba z petunií. Vše je ale složitější - dalšími podmínkami pro vznik modrého odstínu je přítomnost doplňkových barviv a alkalické pH. Mnohá barviva mění odstín dle kyselosti či alkality prostředí, nejznámějším příkladem je lakmus. Jak si pamatujeme z hodin chemie, lakmusový papírek se barví červeně v kyselině a modře v louhu. Barviva jsou v rostlinné buňce uchovávána ve vakuolách; vakuoly růží jsou kyselé. Trvalá změna pH vakuol je mnohem složitější, než vložení několika genů.

Jedna firma - Florigene – se o modrou růži snaží již přes patnáct let, ale stále marně; během dlouhého výzkumu se jim alespoň podařilo vytvořit krásný modrý karafiát. Pevně věřím, že nakonec uspějí a paleta růží bude o jednu barvu bohatší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.1 (?), 16.6.2008 14:44

Zdravím, " černá růže" se také říká keři, který krásně kvete na jaře -  sazaník květnatý.  Dřevo voní po hřebíčku a "růže" po jahodách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika