Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI



Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?)
4.1.2020 16:46

Mysím, že už jsem o tom v tomto vláknu psal, ale opakování je matka moudrosti. Na východě (a obávám se, že nejen tam) existují ve více případech stejné názvy pro různé odrůdy vinné révy. Tak máme dva Senátory, dvě Vernisáže, dokonce snad tři Natali. No a zřejmě ve vlasteneckém nadšení po událostech kolem Krymu dali hned dva šlechtitelé své odrůdě název Sláva Ukrajině.

Jedna je velmi raná běloplodá od Višněvěckého, kterou ukázal Milaník. Přikládám snímek z mého vinohradu z 19.7.2018. Sazenice byla z jara 2017, tedy keř byl v době snímku asi 14 měsíců po vysazení, proto byly ještě menší hrozny..

Druhá je středně raná od Bačinského s modrými bobulemi, u této odrůdy nyní zkouším skladovatelnost.

Slava Ukrajině (Višněvěckij)
Slava Ukrajině (Višněvěckij)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
                     
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 4.1.2020 7:52

Ještě jednou Slava Ukrajině (Bačinskij). Foto z 3.1.2020 společně s časopisem Zahrádkář z ledna 2020. Jde o poslední uskladněný hrozen této odrůdy. Drží hodně dobře, zatím jsem nenašel jedinou poškozenou bobuli. Tož pokračujeme.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.92 (?), 4.1.2020 10:19

Ukázkový hrozen. Měl bych dotaz, v příspěvku č.248.49 ze dne 20.7.2018 v tématu "Co vaše réva 2018" má p.Milaník foto bílé odrůdy Slava Ukrajině, tak která je která?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 4.1.2020 16:46

Mysím, že už jsem o tom v tomto vláknu psal, ale opakování je matka moudrosti. Na východě (a obávám se, že nejen tam) existují ve více případech stejné názvy pro různé odrůdy vinné révy. Tak máme dva Senátory, dvě Vernisáže, dokonce snad tři Natali. No a zřejmě ve vlasteneckém nadšení po událostech kolem Krymu dali hned dva šlechtitelé své odrůdě název Sláva Ukrajině.

Jedna je velmi raná běloplodá od Višněvěckého, kterou ukázal Milaník. Přikládám snímek z mého vinohradu z 19.7.2018. Sazenice byla z jara 2017, tedy keř byl v době snímku asi 14 měsíců po vysazení, proto byly ještě menší hrozny..

Druhá je středně raná od Bačinského s modrými bobulemi, u této odrůdy nyní zkouším skladovatelnost.

Slava Ukrajině (Višněvěckij)
Slava Ukrajině (Višněvěckij)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.74 (?), 4.1.2020 20:19

A ta varianta od Bačinského je na tom chuťově a ostatními vlastnostmi jak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 4.1.2020 22:04

Ohledně Slavy Ukrajině Bačinského jsem psal v tomto vláknu už někdy na podzim a naposledy 26.12.2019.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 8.1.2020 22:07

Skazka

Téměř vše jsme zkonzumovali těsně před vánocemi, dnešního dne se dožil jediný hrozen (viz snímek). I na něm už na některých bobulích není slupka tak pevná jako dříve. Je nejvyšší čas ji sníst.

Podle zkušenosti uplynulé sezóny vydrží Slava Ukrajině (Bačinského) déle. Ale jiný rok to může být jinak, zatím mám jen jednu zkušenost.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.74 (?), 8.1.2020 23:18

Můžu poprosit o porovnání chuti obou těchto odrůd? Skazka je tuším odolnější chorobám než SU, je to tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.56 (?), 7.9.2021 21:53

Ako tento rok dopadla odroda Rajskij? Potvrdili sa aspoň z časti deklarované vlastnosti? Či extrémna skorosť a bezsemennosť boli ozaj iba klamlivá reklama?

Budúcu sezónu by som mal mať prvú úrodu tak som zvedavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.210 (?), 16.9.2021 6:01

Můžete mi poradit? Jsem v pěstování révy laik a teprve jsem začala s výsadbou loni. A hned první problém, modrá odrůda mi nezmodrala. Takže mi poslali něco jiného. Letos jsem použila raději jiné zahradnictví. A přišly mi dvě objednané sazenice stejné odrůdy, ovšem jedna má listy červené a druhá zelenožluté. Je jisté, že jedna tedy nebude modrá? Myslíte, že je to třeba tím, že se roub neujal a převládla odrůda podnože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika