Vosy - jak na ně?



host - 178.235 (?)
19.8.2017 10:42

Tak nevím, ale letošní souboj s havětí všeho druhu (včetně klíšťat)se mně jeví jako "boj s větrnými mlýny",který nejde vyhrát.Ještě čekám na komáry.To, aby ptáci a vosy vydatně napadali zcela tvrdé, nezralé ovoce, se mně mockrát za dlouhá léta nepřihodilo.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.8.2017 22:02, zobrazeno: 23112x
Pochlubte se, jak proti nim bojujete.Jako každý ovocnář s nima bojuji každoročně, rozvěšuji a stavím petky se vším možným, pivo,štáva, směs ovoce.Tenhle boj se nedá v takto suchém a na vosy bohatém roce vyhrát.Prokousaly dokonce sítky od breda a spásly spoustu kišmiš 342.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.8.2017 22:14
Prokousaly kilovku cukru pro včely a to začalo pravé žluto-černé rojení.Tak jsem cukr shrábl a na zbytku začal potvory vybíjet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.8.2017 22:34
Pak mne napadlo, když se ochočily a na toto místo naučily je trochu dokrmovat.Do kilovky na med dám trochu cukru, kápnu do něj vodu nebo dám ždibec medu, za chvilku přijdu a sklenici zavŕu a postavím na slunce.Za hodinku jsou v pánu.
Není to vosí úl,jen se připravují na slunění
Není to vosí úl,jen se připravují na slunění
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.8.2017 22:40
Takhle to šlo po několika, maximàlně pár desítek zapár dní a pak se vše začalo kazit a lákalo tak akorát mouchy.
Neplatný pokus
Neplatný pokus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.137 (?), 14.8.2017 22:34

Ja som jedného zúfalého roku dal do kýbla kilo púpavového (pampeliškového) medu a do 3/4 dolial vodou. Potom som každý deň veľkým kuchynským sitom vyberal asi liter ôs. Za pol hodinu bola hladina plná. Keď som našiel hniezdo na lúke v zemi, tak som to riešil pol litrom benzínu a zápalkou najlepšie skoro ráno, keď boli ešte vo vnútri. Možno niekto bude namietať že je to kruté, no my sa už nemohli ani dnuka v izbe najesť. Sadali hlavne na mäso, vonku zožrali všetko ovocie. Všetko. Tuším to bol rok 2013.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.42 (?), 19.8.2017 8:31
Zaliat ich horucou vodou je omnoho viac EKO.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 19.8.2017 9:56

Stačí do odrezanej flašky naliať sirupovú vodu, doterz sme tam chytili 30 sršnov a vela os nepoškodia sietky od bredika ja ich mam tiež sú výborné musím ich kupiť viac na obrazku vnuk a Nový podarok zaporožie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.8.2017 10:42

Tak nevím, ale letošní souboj s havětí všeho druhu (včetně klíšťat)se mně jeví jako "boj s větrnými mlýny",který nejde vyhrát.Ještě čekám na komáry.To, aby ptáci a vosy vydatně napadali zcela tvrdé, nezralé ovoce, se mně mockrát za dlouhá léta nepřihodilo.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 11:12

Jak vidím, je to všeobecný problém, nejen u nás. Muchovníky letos vůbec nedozrály, byly sezobány ještě nezralé.Punčošky lískových ořechů jsou roztahány po celé zahradě, přitom pár plůdků které zbyly, nejdou vyloupnout. Vosy a včely hodují na švestkách ještě pevně visících. Napadá mě, že příčinou může být neúroda některých přírodních zdrojů potravy či menší výskyt některého hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.115 (?), 19.8.2017 12:18

Keře muchovníků, kanadek a podobně halíme do netkané textilie sepnuté kolíčky na prádlo (tak, že není problém kdykoli sklízet i po troškách), u země zatížené cihlami... nic jim nedáme :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika