Vinná réva "Prim"



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (513) - 195.168 (?) 
3.4.2009 16:39

Já to nepřihrnuju - možná se mýlím, ale připadá mi to zbytečné. Přihrnul bych to možná když, tak při sázení na podzim, ale když mám nějaké podzimní sazenice, tak je nechám přes zimu ve sklepě a sážu je až na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 31.135 (?), 3.4.2009 18:40

Jarné neparafínované sadenice sa prihŕňajú kôli tomu aby nezaskli posledné očká pokiaľ sa nezakorenia.Ak neuríchľujete sadenice ako pisaťeľ hore je lepšie ich vysadiť pretože skôr rašia keďže majú na zakorenenie viac času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.77 (?), 5.4.2009 21:04
Absolutní souhlas. Zasadím to tak nějak do úrovně země nebo těsně nad a zasypat těch 5 cm je odhad. Navrším pouze hrabanku tak aby rašící očka nebyly na přímém slunku a pak z nich ponechám jedno (nebo 2 na dvoukmínkový tvar) Jinak nechápu proč mrazuvzdorné roubovaným místen nad zem a méněodolné pod zem. Pokud koupím sazenici, tak je většinou na SO4 podnoži a co se týká mrazuodolnosti nechápu proč bych měl sázet odolnější odrůdy výše než méněodolné. SO4 není nic extra na mráz a právě proto bych sázel odolné odrůdy níže, protože limitující je v tomto případě podnož. Nebo se mýlím? Já sháním pouze mrazuodolné odrůdy a pro sebe vidím jedinou cestu v pravokořenných mrazuodolných velmiranných odrůdách sázených tak aby byl kořenový systém relativně hluboko (má poloha 500 mnm)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.77 (?), 5.4.2009 21:10

Ještějedna drobnost. Loni jsem sázel Prim, Krystal a Nero. Prim se zatím jeví tak, že přezimoval nejlépe, lépe než Krystal a Nero asi zmrznul. Trochu mě to překvapuje, protože Prim by měl být z těchto odrůd na mráz nejnáchylnější. (moje poloha 500mnm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 6.4.2009 8:25

Záleží hodně na tom, v jaké stavu byly mladé keře před zimou, ale Krystal patří mezi mrazu nejodolnější odrůdy, alespoň mezi těmi, co se u nás pohybují. Přežil bez problému i mrazy -29°C v roce 2006 a měl normální úrodu. Ještě bych ale uvedl, že keře révy dosahují plné odolnosti k mrazu až asi 7 let po výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (513) - 195.168 (?), 10.4.2009 15:28

Add.: host - xxx.xxx.8.77 (?), 5.4.2009 21:04

...nemýlíte - vždycky jsem si myslel, že podnože jsou vesměs kříženci amerických rév, tudíž odolné vůči révokazu a mrazu - musím se přiznat, že jsem o náchylnosti SO4 na poškození mrazy prostě nevěděl. Díval jsem se na vine.com.ua a je to tak, jak říkáte.

Každý ze způsobů výsadby má své výhody a nevýhody a záleží na každém čemu dá přednost.

Nicméně stále trvám na tom, že pěstování vinné révy není žádná nepochopitelná věda - je jen nutné myslet na to, že základními požadavky pro pěstování révy jsou dostatek světla, tepla a humózní (+propustná) půda a pak už jen trocha logiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.112 (?), 10.4.2009 20:38

Zasadila jsem odrůdu Prim před týdnem(na začátku dubna),také zavoskovanou a pupen už se zelená.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.217 (?), 11.4.2009 10:22

Koupil jsem si odrůdu Kozma pálné muškát, také zavoskovanou, ale již s kořenovým balem. Ten je cca 15 cm a kmínek také cca 15 cm Poraďte jak má přijít hluboko, také má být nad zemí cca 5 cm? Díky Za odpověď. Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika