Vinic do severnej oblasti



host - 255.44 (?)
17.6.2013 16:32

Odruda Noired je u me ze vsech odrud nejcitlivejsi na Cernou Hnilobu [Diugnardia Bidwellii ]. Snad jeste citlivejsi nez Neptun. Jenom kvuli teto nemoci musim strikat. Mame trady ted saunu. 32 az 36 oC a vzdusna vlhkost nad 80 %. A toto je jedina nemoc proti ktere musim strikat. Corrot Noir je pozdejsi, ale taky vyborny.  A at Ti Daria da taky odrudu GR-7.A na jidlo kazdopadne Swenson Red. Krome ostatnich. Pochopitelne.  Marek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 0.6 (?), 2.6.2013 22:26

Můžu.Mám: GR7, Marechal Foch, New York Muskat, Leon Milot, Venus, Ivan, Concord Sedless, Swenson Red, Neptun, Edelweis, Traminette, Alwood, New York 70,Cora, Esprit, Marguiz, Catawba Sedless.Švagrová má St.Croyx a sestra má Price.Doufám, že se mi podaří zachránit Cayugu White.Možná máme v rodině i Cay Gray a Jupitera. Daria

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 162.73 (?), 3.6.2013 0:36

Ďakujem za info! Keby ste nezachránil sortu Cayuga White, dajte vedieť, nastrihám Vám rezky. Robíte aj víno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.6 (?), 3.6.2013 20:06

Já víno pěstuji jen na jídlo.Sama jsem kombajn na bobule.Pokud se mi nepodaří Cayugu vzkřísit, budu za ni vděčná.Synovec má Kay Gray, jen je problém, že neví které to je.Jen já mám všechna vína přesně označená, takže vím, co kde roste.Ten Kay Gray bych taky chtěla, jestli ho nikdo nemá, tak zase poprosím bratra.Až budou vína zrát, tak si je přijěďte ochutnat.Některá ještě nerodila, jiná jsou brzo snědená.Daria

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 4.6.2013 19:13

5. kvetna jsme tady meli mraz. Rano ve 4 oo bylo -4 oC. Ale uz odpoledne bylo + 25 oC. Presto to dost poskodilo hodne kvetu.Neposkodilo to odrudu King of the North, Nektere kere Cayuga White to poskodilo dost hodne a jine skoro vubec a to same i u odrudy Traminnete.Ale hodne to poskodilo odrudu Corrot Noir a Marechal Foch.Ku podivu odruda Aurore je nedotcena a asi proto, ze kvete pozde. Je abnormalne obalena kvetama. A Aurore je snad ta uplne nejranejsi odruda v mojich podminkach. Snad jeste ranejsi nez Edelweiss.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.6 (?), 5.6.2013 18:54

ProsímTě, kolik nových odrůd zase máš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 5.6.2013 19:43

Nevim. Musel bych to spocitat. Vis, ze ja mam tady v mojich hicovych podminkach problem pestovat moc am odrud. Am odrudy nesnasi hice. Proto tak dobre rostou v cesku a u me jsem hodne z nich musel zlikvidovat. Z jara rostly dobre, ale jak prisly hice, tak se skvarily.Proto je tady nejvic vinohradu od horni poloviny Missouri na sever. A i v Missouri je to hlavne ve vyssich polohach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 197.253 (?), 4.6.2013 20:22

Zdravím Vás pani Daria!

Máte v svojom sortimente aj modrú sortu Noiret? Američania ju chvália pre kvalitu vína aj pre väčšie bobule oproti Marquette. Odolnosťou k chorobám však výrazne pokrivkáva za Marquette.

Traminette mám tiež vysadenú a naočkovanú. Vlani som už koštoval prvé hrozno s príjemnou muškátovou chuťou. Napriek južnej expozícii mi dozrieva dosť neskoro- zač. októbra. Voči perenospóre je iba stredne odolná, ale v podmienkach obrovského infekčného tlaku a výskytu rezistentných spor v okolí sa Traminette zatiaľ drží slušne. Práve pre kvalitu vína pripomínajúceho Gewuerztraminer som sa interšpecifickej odrody Traminette nevzdal a zaradil som ju do spektra odrôd svôjho budúceho bieleho cuvée.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 196.33 (?), 5.6.2013 23:24

Ešte raz Vás zdravím pani Daria!

Z Vaších prevážne muštových odrôd ma najviac zaujali Corrot Noir (NY 70.0809.10), Leon Millot a Esprit. Ako ste na tom s ich chemickou ochranou? Koľkokrát ročne striekate? Najmä Esprit potrebuje podľa amerických údajov chemickú ochranu. Je to pravda?  Ďakujem za odpovedi!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.6 (?), 6.6.2013 10:04

Já nic nestříkám.Nechávám ho klidně růst.Leon Milot je hodně bujný a moc dobrý, sladký,jen ho musím hlídat před špačkama.Těm taky moc chutná.Ani jsem nevěděla, že NY 70 se jmenuje Corrot Noir.Ten je zatím menší, ale taky už rodil.Loni mi poprve zarodil Esprit.Je sladký, zvláštní exotická chuť.Ty mám 3 hlavy.Zatím mi nedozrál Esprit.Asi proto, že je trochu ve stínu.Uvidím letos. dariafrodlova@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 17.6.2013 16:32

Odruda Noired je u me ze vsech odrud nejcitlivejsi na Cernou Hnilobu [Diugnardia Bidwellii ]. Snad jeste citlivejsi nez Neptun. Jenom kvuli teto nemoci musim strikat. Mame trady ted saunu. 32 az 36 oC a vzdusna vlhkost nad 80 %. A toto je jedina nemoc proti ktere musim strikat. Corrot Noir je pozdejsi, ale taky vyborny.  A at Ti Daria da taky odrudu GR-7.A na jidlo kazdopadne Swenson Red. Krome ostatnich. Pochopitelne.  Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika