Vinic ako zivy plot



PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?)
9.6.2017 7:47

Tento rok mi vinic zase dost premrzol. Ale uz sa to zase celkom rozbehlo a strapce nasadzuje aj na vyhonoch z podociek. Vyzera to, ze tych strapcov je az prilis. Asi to chce nejaku prebierku.

Minuly tyzden som urobil postrek s Kumulus WG, snad trochu spomalim nastup mucnatky a neurobi mi taku skodu ako minuly rok. Po odkvitnuti urobim postrek s AQ10 co mi zostalo z minuleho roku. Uvidim ci to pomozem...



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 63.76 (?), 5.9.2016 14:01

Urcite je pravda, ze aj na Solarise sa mucnatka moze objavit.
Ale je treba jasne povedat, ze odolnost Solarisu je znacne vyssia ako odolnost akejkolvek rezistentnej stolovej odrody.
Teda v podmienkach, kde mate problem s mucnatkou na Solarise urcite nepestujte ziadne stolove odrody vo viere, ze budu zdravsie. Nebudu, naopak mucnatka bude silnejsia a hlavne na bobuliach. Napriklad to Preobrazenie, ktoremu sa zatial u Pepu relativne dari, by s vysokou pravdepodobnostou dopadlo velmi zle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 31.8.2016 7:48

Zda sa, ze je to uz v pohode, strapce su pekne a nepraskaju dalej. Uz sa daju konzumovat. Zatial je nasim favoritom monarch, ma krasne strapce a paradnu chut.

Teraz som cital takyto clanok:

Pro použití do vinic využívají biovinaři například pomerančový a fenyklový olej (HF-Mycol, Prev-B2). Potřeba opakování postřiků závisí na dané vinici a odrůdě. Jako prevence zpravidla stačí po 10–12 dnech. Je-li už padlí na hroznech viditelné, je třeba znovu stříkat po 5–7 dnech. Preventivně účinkují i zkvašené čaje z přesličky rolní nebo kopřivy dvoudomé. Ty si může každý doma připravit sám. Jejich účinnost je ale při silnějších infekčních podmínkách nedostatečná.

Ale najzaujimavejsie je toto:

Jakmile hrozny změknou, není je třeba proti padlí ošetřovat. Díky změnám ve složení bobulí a voskové vrstvy na povrchu budou od této chvíle proti napadení padlím odolné.

To znamena, ze akykolvek postrek je uz teraz zbytocny a hrozno v pohode dozreje...

Cize popraskali len zelene bobule, teraz uz je to ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 174.214 (?), 30.8.2016 23:23

Co se týče dávkování malých množství prášků, dají se na ebay zakoupit laciné digitální váhy s rozlišením na setinu gramu.

Stačí zadat do vyhledávače "digitální váha 0,01g".  Ty zaslané rovnou z číny stojí asi 100 až 200Kč. Ty samé váhy, ale koupené u nás stojí asi trojnásobek plus poštovné. Absolutní přesnost není nijak závratná, odpovídá ceně, ale na dávkování prášku na postřik to stačí. Sám mám jen dvoulitrovou postřikovou nádobu a váhy musím používat skoro vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.76 (?), 23.8.2016 11:59

Eko ochranu pozrite zde.

Ten AQ10 aplikovany teraz (alebo neskor) myslim znizi tlak mucnatky v dalsom roku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 9.6.2017 7:47

Tento rok mi vinic zase dost premrzol. Ale uz sa to zase celkom rozbehlo a strapce nasadzuje aj na vyhonoch z podociek. Vyzera to, ze tych strapcov je az prilis. Asi to chce nejaku prebierku.

Minuly tyzden som urobil postrek s Kumulus WG, snad trochu spomalim nastup mucnatky a neurobi mi taku skodu ako minuly rok. Po odkvitnuti urobim postrek s AQ10 co mi zostalo z minuleho roku. Uvidim ci to pomozem...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 1.9.2016 18:30

Zda sa, ze boj s mucnatkou je na tento rok skonceny. Strapce pekne dozrievaju. Tie ktore nepopraskali pred mesiacom, tie uz dalej nepraskaju. Napriek tymto problemom povazujem druhy rok pestovania hrozna a prvy rok urody za nadocakavanie uspesny.

Dnes sme odtrhli dalsi strapec preobrazenia. Zatial najvacsi. Po odstraneni par chorych bobul mal strapec 847g, bobule hmotnost okolo 16g. Da sa povedat, ze to je presne podla popisu na stranke slovplantu...











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 5.9.2016 6:38

Vcera sme odtrhli rekorny strapec z Monarchu. Dosiahol hmotnost 900g a bobule mali az 22g. Bohuzial som ho nestihol odfotit, lebo velmi rychlo zmizol z taniera :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika