Strihani vinne revy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) 
14.12.2006 14:02
Nemůžu říct, že bych byl odborníkem na pojmy - ale myslel jsem si, že pokud je hlava ve výšce 1 m či více, už to není stříhání na hlavu, ale spíš na polokmínek (ale můžu se i mýlit)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 191.35 (?), 18.12.2006 23:51
Kupte si odbornou a přitom srozumitelnou literaturu - Pěstujeme révu vinnou /Grada/ v každém OBI apod. za stovku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 5.1.2007 19:14

>>Při vedení na hlavu se kmen udržuje ve výši 10 - 15 cm nad zemí ve tvaru "hlavy".<<

Někdy záleží i na tom, jakou literaturu právě čtete. Ale myslím, že právě tohle zní docela srozumitelně.

text
text
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 16.1.2012 10:14

ZYJAN fotil z knihy 1000 dobrých rad zahrádkářům! Je to výborná kniha!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.17 (?), 5.1.2007 7:16

Vážená paní,

s obdivem a částečně i závistí jsem si přečetl  Vaše řádky. Velmi rád bych si však doplnil celkovou informaci o následující poznatky : stáří keřů, pokud možno druh, přihnojujete ???  A ještě jeden důležitý dotaz : kolik hroznů necháváte na výhonu ?????????????  Podle doporučení odborníků by na výhonu měl být pouze jeden, že ?  Byl bych Vám velmi vděčen za odpověď.

Zdravím PP  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vlcak - (1), 29.1.2007 13:49
MÁM 3ROKY vinnou révu a nevím kdy ji střihat a jak děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.167 (?), 20.2.2007 8:34
Podle mé zkušenosti je ideální čas k řezu, když pomine nebezpečí větších mrazů. Révu jsem ostříhal právě teď, 18-19/2/2007, protože v mé nadmořské výšce cca 180m už by letošní zima neměla příliš zlobit a réva bude alespoň méně slzet. Odpověď na otázku jak stříhat není jednoduchá, protože jinak se stříhá vinohrad, jinak pergola a jinak keř na fasádě. Mohu jen říci - stříhejte raději více než méně   :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 3.3.2007 16:41
Co se týká vlastního stříhání, něco už bylo uvedeno výše a pro další informace bude nejlepší se podívat do literatury nebo požádat známého, který to ví, aby to na místě ukázal. Co se týká množství ponechaných hroznů, závisí to na hodně věcech.  Podle mých zkušeností i vyčtených znalostí je hroznové víno poměrně teplomilné. Jakmile tady na severní Moravě klesne teplota v noci k nule a ve dne nejde nad 20 st C, hrozny už dále prakticky nezrají. To je u nás klidně i na začátku září. Zároveň když nechám na keři málo hroznů, zrají klidně i na začátku srpna, když nechám hodně, zrají v polovině září i později.  Pokud je tedy studené září a nechám na keři hodně hroznů, nedozrajou více než na trpké kyselé bobule, což je mně na nic.  Ale někde u Brna by třeba dozrály. Pokud těch hroznů nechám polovinu, třetinu, dozrají v polovině srpna, ale třeba loni by jich dozrálo dvakrát víc, bylo teplé září i říjen.  Hroznové víno přitom u nás kvete na začátku července. Odhaduji, že na jižní Moravě kvete nejméně o 14 dní dříve, možná i o měsíc a takhle studené počasí na podzim tam přichází i o měsíc později. Proto by tam na stejné odrůdě bylo možné nechat několikrát více hroznů než tady a pořád by uzrály.  Takže základní vodítko je úrodnost odrůdy. Druhé vodítko je ranost odrůdy. Třetí je místní klima. Co se týká úrodnosti, ze záběru vinohradů je vidět, že na jeden ohnutý loňský výhon připadá několik hroznů v hmotnosti odhaduji 2 - 3 kg. To budou asi hodně plodné odrůdy. Já na jeden ohnutý loňský výhon nechávám dva, tři hrozny o celkové hmotnosti tak cca 200 - 300 gramů. Ostatně málokdy na 12 - 15 výhonech jednoho prutu nasadí více. Odrůdu odhaduji na Čabaňskou perlu. Plánuji zakoupit nějakou současnou odrůdu, měly by být vyšlechtěny už i o dost lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.169 (?), 30.3.2007 14:52
Chtěl jsem se zeptat.Zzovna jsem uložil do země nové šlahouny s očky z révy vinné.Ale nevím kdy a v jaké výšce vzrostlí kmínek poprvé ustříhnout,aby vznikla hlava.A co s výhony následující rok.Děkuju za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 1.4.2007 11:35
Univerzální výška by byla tak metr, 120 cm.  Upřesnění záleží podle odrůdy a dalšího. Doporučuji zajít do knihkupectví nebo supermarketu, prolistovat knihy o pěstování viné révy a jednu koupit. Něco je i v této diskuzi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika