Stolové hrozno Nero



host - 139.199 (?)
25.1.2012 10:49

To ste ma potešili! yes Už sa neviem dočkať jari, ale to asi všetci pestovatelia-záhradkári. Tento rok bude akcia: nové odrody hrozna, objednala som ich niekoľko. Už sa len dobre o to starať a trochu sa obrniť trpezlivosťou, kým to zarodí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 23.1.2012 20:04

K panu Teplanovi je to z Bratislavy kolem 100 km, což je dost.
Netuším, jaké má pan Teplan sazenice, moje návštěva byla u něj byla v srpnu a na sazenice řeč nepřišla. Ale teď si nezpomenu, jestli jsem u něj viděl Podarok Záporožju nebo Novyj Podarok Zaporožju. A nevypadal špatně, podobně jako další odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.52 (?), 23.1.2012 20:12

Dobrý den, s odrůdou Ljubimec, kterou jsem kupoval u p.Knížka, mám tyto zkušenosti. Loni v mrazu 5.května, který potrápil i vinařské oblasti, nové přírustky na 2 letém keři zmrzly, tak jako u všech odrůd, které pěstuji ale réva velice dobře obrazila. Hrozen žádný neměla, ale vzhledem ke stáří (mládí) jsem rád, že po zmrznutí obrazila. Do konce září narostla asi 4m, ale nezkracoval jsem ji, protože bude na pergole a tvarování bude výš než na běžné vinici. Velice dobře vyzrálo dřevo a vypadá to, že nebude potřebovat postřiky. Další čeho jsem si všimnul je, že v letošní teplé zimě nemá snahu rašit, jako některé jiné odrůdy. Uvidíme co ukáže letos. VV    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 24.1.2012 0:11

Mramornyj? Koupil jsem ho před pár lety od jednoho soukromníka a vůbec z něho nejsem nadšený. Hrozny vypadají vzhledově docela dobře, ale chuť nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 24.1.2012 7:48

U odrůdy Ljubimec udává vinograd.info trošku jiné údaje než se dá dočíst u výše zmíněného prodejce. Igor Zaika ve svém katalogu udává odolnost k mrazu -21°C a odolnost hodnotí 4,0, což je známka na úrovni neodolných odrůd V. vinifera, jako například Kišmiš lučistyj. Původem je Ljubimec Augustin x Palieri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.27 (?), 24.1.2012 15:09

Už som si zistila, že pán Knížek nemá v ponuke pre jarnú sezónu odrodu Ljubimec, tak som si namiesto nej objednala Muškát Blue, je vraj interšpecifické a pre jeho výborné chuťové vlastnosti je jeho favoritom.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.177 (?), 24.1.2012 17:13

Jak Nero, tak Muškát Blue jsou chuťově výborné odrůdy a jsou i odolné. Bobule jsou středně velké a semena vzhledem k bobulím velká. Určitě stojí za to je mít. Solaris je také výborný, ale je to moštová odrůda s malými bobulemi. Doporučil bych vám radši objednat řízky a ve vodě je nechat zakořenit. Je to velmi jednoduché.

Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.27 (?), 24.1.2012 17:38

Luděk, ďakujem, mám v záhrade už aj takto dopestovaný vinič. Ani netuším, čo to je za odrodu, chutilo mi hrozno a sused mi na jar po strihu dal odrezok. Teraz som sa rozhodla, že si tam nasadím aj niečo z tých novších odrôd. V mojom okolí, myslím záhradkársku oblasť, kde mám aj ja záhradku, neviem o nikom, kto má tieto spomínané odrody. Väčšinou vidím len staré odrody muštového hrozna, z ktorého starí páni záhradkári vyrábajú dobré vínko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 24.1.2012 17:40

Novy podarok zaporoziu 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 25.1.2012 0:30
Muškát Blue (Blau) mi loni rodil poprvé je to opravdu lahůdka. Koupil jsem ho v Baumaxu. U pana Knížka jsem kupoval jiné odrůdy a vše ve vší spokojenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.199 (?), 25.1.2012 10:49

To ste ma potešili! yes Už sa neviem dočkať jari, ale to asi všetci pestovatelia-záhradkári. Tento rok bude akcia: nové odrody hrozna, objednala som ich niekoľko. Už sa len dobre o to starať a trochu sa obrniť trpezlivosťou, kým to zarodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika