Somerset Seedless



Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.236 (?)
8.5.2011 14:21

Ahoj Palo je Marguette odolna voči chorobam? Snažim sa visadzat rezistenty hlavne na vino mam ich 15 rokov a stale ničo nove sa snažim dosadzat.Mam Egričilak, Bianku,Krystal som snimi velmi spokojni.



Marguette
Marguette
Marguette
Marguette
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.236 (?), 8.5.2011 14:21

Ahoj Palo je Marguette odolna voči chorobam? Snažim sa visadzat rezistenty hlavne na vino mam ich 15 rokov a stale ničo nove sa snažim dosadzat.Mam Egričilak, Bianku,Krystal som snimi velmi spokojni.



Marguette
Marguette
Marguette
Marguette
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.252 (?), 1.5.2011 14:48

Mám Somerset Seedless taky malý, hrozen snad bude. Je asi je trochu větší než váš protože je zatím ve skleníku, protože u mě je problém první rok vypěstovat pořádnou rostlinu (Karlovarsko – 430 mnm). Rašení je jedno z nejranějších. Je to jedna z odrůd, která mě hodně chutná. Růst je slabý, ale odolnost proti mrazu a chorobám je velká. Nejvíce údajů z pěstování má samozřejmě Bred.

Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.253 (?), 11.5.2011 19:56
Somerset Seedless loni 1.rokem narostl asi 2 m ve skleníku - 480 mnm. Jako první rašil a začal kvést 8.května také jako první.Na podzim měl listy skoro o tři týdny déle než dalších sedm odrůd ve sklenících.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 27.5.2011 17:39

Včera tj. 26. května začal Somerset tradičně jako první kvést. Dnes se k němu přidalo Rondo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.21 (?), 27.5.2011 20:37
Pan Bred_ik, zverejnite na svojej stranke aj tento rok nejake poznatky o tom ktore odrody ako prezili zimu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 27.5.2011 20:50

Plánuji dát  přezimování 2010-11dohromady, jen nevím, kdy to stihnu. Odrůdy, které se neosvědčily jdou trochu poznat podle toho, že jsem je vyřadil ze své kolekce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.52 (?), 31.5.2011 21:25
Cez víkend 28.-29.5. mi ako prvá rozkvitla odroda Pamjati Zacharovoj (FVR-7-9?). Ukazuje sa, že je to veľmi zdravá, vitálna, odolná a nenáročná sorta. Neviem ale, či sa súkvetie dobre opelí, keďže na okolí žiadny vinič ešte nekvitne. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 8.8.2011 8:20

O víkendu jsem ochutnal první růžové mikrokuličky loňské sazenice Somersetu od Breda. Byly skoro zralé a sladké. Na to jaké je počasí a kde roste - 550 m - je to zázrak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 12.9.2014 19:01

Chci trochu oživit diskuzi o této parádně mrazuodolné odrůdě.Bredík psal, že tato sorta slabě roste a má několik sezon drobné kuličky, kolem 1g.Vylepšila se trochu a jaké máte zkušenosti z jiných lokací, než na Hané.Kolik je schopna mít hroznů, nebo odhadem kil na hlavu.Mám ji od letoška od Breda, řekl bych, že oproti jiným nejslaběji roste, malé přírustky a tenké letorosty, to takový Solaris je v růstu z letošního řízku dábel.Jak Vám šmakuje, podobá se opravdu chut nejvíce jahodám, jestli se dá k něčemu přirovnat.

Děkuji za odpověd, Radek od Č.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 12.9.2014 19:37

Mám Somerset od Breda už pár roků - viz posty výše. Mrazuvzdornost odrůdy je obdivuhodná. Nezmrzla nikdy a úrody má pravidelné. U nás je výhodou její ranost, protože je tu krátká vegetační doba. Krystal vedle má problémy dozrát a to je taky raný. Přirůstá (Somerset) nyní už bujněji, zpočátku to byly takové nitky. Ale nezmrzly. Chuť je "divná", jaksi ovocná, ne snad nepříjemná, mně osobně jahody tak nějak nepřipomíná. Řekněme přijatelná. Bobulky jsou malé. Trochu bude na vině zpočátku slabý nevyvinutý keř, v posledních dvou letech blbé počasí. Zoufale chybí slunce. Vcelku jsem spokojený, v mé poloze je zázrak, že něco podobného vůbec vyroste a zaplodí. Roste na jižní straně u dřevěného štítu seníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika