Solaris



mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?)
15.9.2017 20:26
Hned pomleto na ručním mlýnkoodzrnovači.Zaprášeno pyrosiřičitanem a nechávám naležet do druhého dne.Po vymačkání a přecedění přes včelařská síta polovina zakvašena muškátovými kvasnicemi z BS vin. potřeb, polovina nechàna na divokých kvasinkách.Jsem zvědav na porovnání výsledku.Solaris jsem také loni sklízel o 10 dní déle, ale letos byl dříve.Vosi jej moc nenapadaly, včely mám hned vedle.Zato některé stoláky vzaly útokem(vosy a sršni, včely jsou v klidu).Modré jsou ještě na keřích.C.Cortis a Regent v poho, Rondo druhý rok ze tří zklamání (hmyz a padlí),bude následovat krystal do věčných lovišť.Letos pozoruji muscaris, půjde asi na jeho místo.Také zklamal Platovskij, zasychání spodní çásti hroznů, asi je tady něco špatně v půdě, ale do rozborů se pouštět nechci.
Rondo na vinice zůstane.Starší výsadba u skleníku půjde pryč.
Rondo na vinice zůstane.Starší výsadba u skleníku půjde pryč.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 93.92 (?), 13.9.2017 18:59, zobrazeno: 9533x
Dobrý den, prosím o radu. Plánuji vysadit na zahradě nějakou ranou odrůdu a nejspíš to bude solaris kuli odolnosti. (187 m n. m.) Plánuji to kolem plotu 15M dlouhý, vešlo by se mi tam cca 30hlav.Chtěl bych dát hlavy 50cm od sebe a jeden by měl kmínek cca 6Ocm a druhy cca 140cm na střídačku. Vedl bych dva tažně vodorovně nebo mírný oblouček. Dvě hlavy bych nechal plazit po cca 3M vysoké zdi. Bude taková výsadba vpořádku? sloupky by byly 2M vysoké.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.28 (?), 13.9.2017 21:42

No, mne solaris dosť silno rastie, asi by to bolo na husto. Trebárs na podnoži SO4 by to možno šlo. Ale určite Vám poradí niekto skúsenejší, ktorý má so Solarisom dlhoročné skúsenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 13.9.2017 22:27

Pokud byste keře vedl dle Vašeho náčrtku, musel byste letorosty v obou úrovních krátit (osečkovat) při délce cca 70 cm, což není moc. U tohoto způsobu vedení se doporučuje osečkovat letorosty alespoň v úrovni 100 cm.. Na druhou stranu si myslím, že zrovna Solaris by se s tím popral dobře - je to velmi raná odrůda (letos jsem ji sklízel koncem srpna s cukernatostí 25 ČNM), takže se při takto krátkých letorostech pouze o něco prodlouží doba zrání.. Přesto bych ponechal max 2 hrozny na letorost, aby je při takovémto zkrácení utáhl..

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.99 (?), 13.9.2017 22:44

S takymto tvarom nemam skusenost, ale stlpiky 2m budu male. Ved cca 2m sa pouzivaju pri klasickom RH vedeni - jednom poschodi. Keby boli vyssie a mali zo stran dostatok svetla tak verim, ze by to fungovalo.
Moj tip na odrodu je aj Bianka. Odolna bez postrekov, aj voci mrazu, hrozno je vyborne aj ako stolove - ja som vino nerobil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.12 (?), 14.9.2017 8:44
A kdyz dam hlavy od sebe 1m a jedna rada a budu ty letorosty oseckovavat v tech 2m, bude uroda stejna jako kdybych to mel jak na tom obrazku? Jde mi o to, abych na tech 15m mel urodu aspon na 50l demizon hlavne na burcak a mozna nejaky zceleni pozdejsiho vina. Nebo bych mohl teda dat sloupky 2,5m, kdyz 2m jsou male.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.148 (?), 14.9.2017 8:52

Nesklízel Solaris někdo nyní, v současné době? Pokud ano, tak kolik měl stupňů NM?Jde mi hlavně o vinařskou oblast Čechy, to počasí je zde nyní mizerné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 223.216 (?), 14.9.2017 11:57
Sklizel jsem v sobotu.61 hlav 2-4 ročních.Lehce přes 160kg.Cukernatost štàvy 23,5 čnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.171 (?), 14.9.2017 16:44

Pěkné - já měl minulý rok 22,5 ČNM, sklízel jsem 19tého září (jednotlivé hlavy jsou dost u sebe, protože nemám tolik prostoru, takže si trochu stíní, proto neměly tolik), seberu to příští víkend, snad se počasí trochu umoudří a ještě to nějaký cukr nasbírá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 15.9.2017 8:58

Na to je ovšem radost pohledět yes. Jaký plánujete další postup zpracování? Jakou mechanizací? (ruční x elektrický mlýnko-odzrňovač? ruční x hydraulický lis? aj)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 15.9.2017 20:26
Hned pomleto na ručním mlýnkoodzrnovači.Zaprášeno pyrosiřičitanem a nechávám naležet do druhého dne.Po vymačkání a přecedění přes včelařská síta polovina zakvašena muškátovými kvasnicemi z BS vin. potřeb, polovina nechàna na divokých kvasinkách.Jsem zvědav na porovnání výsledku.Solaris jsem také loni sklízel o 10 dní déle, ale letos byl dříve.Vosi jej moc nenapadaly, včely mám hned vedle.Zato některé stoláky vzaly útokem(vosy a sršni, včely jsou v klidu).Modré jsou ještě na keřích.C.Cortis a Regent v poho, Rondo druhý rok ze tří zklamání (hmyz a padlí),bude následovat krystal do věčných lovišť.Letos pozoruji muscaris, půjde asi na jeho místo.Také zklamal Platovskij, zasychání spodní çásti hroznů, asi je tady něco špatně v půdě, ale do rozborů se pouštět nechci.
Rondo na vinice zůstane.Starší výsadba u skleníku půjde pryč.
Rondo na vinice zůstane.Starší výsadba u skleníku půjde pryč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika