Růst a plodnost v druhém roce



mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 216.102 (?)
7.6.2010 21:56

Pripojim se k diskuzi. Mam ted revu druhym rokem. Mam 9 hlav z toho tri moc nerostou (ne tolik co ostatni, nektera ocka zatim nevyrasila). Mam u revy, ktera roste druhym rokem vystipovat zalistky? A druha otazka, u revy, ktera moc neroste se mi stalo, ze z jednoho pupenu rostou dva slahouny, co s tim? Blby je, ze to je zrovna prvni ocko, ktere ma byt urceno pro dalsi rok jako hlavni tazen... Diky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pepek - (1) - 241.98 (?), 31.5.2010 8:17, zobrazeno: 5748x

Dobrý den,

v lonském roce zasazenou révu jsem na jaře snad jakžtak dobře zastřihnul, ted pěkně bujně roste - hlavní výhon má na výšku už téměř 2 m, mám už založené i boční výhony.  Zárověn je na roslině celkem 8 trsů hroznů - a s tím si nejsem jistý. Mám je nechat at rostlina plně zaplodí, nebo to mám částečně nebo úplně zredukovat? Jen dodám, že jsem ničím nehnojil, jen jsem tam zjara přihrnul trochu králičího hnoje, vody to má letos dost - až mě to trochu znervoznuje jak rychle to roste.

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.246 (?), 3.6.2010 10:27

Hrozny tam zatím nechce všechny, ať se částečně oslabí růst. Probírku můžete udělat až před zaměkáním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.44 (?), 3.6.2010 23:01

Tak v tom aby se čert vyznal... Všude se píše, v druhém roce se mají eventuelní hrozny vyštípávat, aby se neoslabil růst a vy píšete vlastně pravý opak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.6.2010 0:11

Já bych probírku udělal těsně po odkvetení a nechal bych na keři jeden malý hrozen a nebo část hroznu na první ochutnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.246 (?), 5.6.2010 11:53

Pokud máte tak bujný růst jak píšete, tak hrozny rozhodně nechte. Pletiva by pak byla slabá a došlo by zmrznutí. Ale máte pravdu, že se obvykle ve 2. roce hrozny vylamují, ale tam se počítá s tím, že růst je slabší. Aby nedocházelo k vysilování révy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 216.102 (?), 7.6.2010 21:56

Pripojim se k diskuzi. Mam ted revu druhym rokem. Mam 9 hlav z toho tri moc nerostou (ne tolik co ostatni, nektera ocka zatim nevyrasila). Mam u revy, ktera roste druhym rokem vystipovat zalistky? A druha otazka, u revy, ktera moc neroste se mi stalo, ze z jednoho pupenu rostou dva slahouny, co s tim? Blby je, ze to je zrovna prvni ocko, ktere ma byt urceno pro dalsi rok jako hlavni tazen... Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika