rezistent



host - 84.74 (?)
13.10.2021 10:15

Dobrý deň. 

mám biancu aj muscat poloskei a prekvapivo z bianci som tento rok nemal nič. Vôbec. Naopak Poloskei bol úplne bez chorôb. Obe som vôbec ničím nestriekal. A myslím, že bianca ma ešte trochu lepšiu polohu. Obe región Piešťany. A ešte bianca v minulých rokoch oveľa viac chutila vtákom. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 184.16 (?), 23.7.2008 21:15, zobrazeno: 13475x

Potrebujem nasadit zopar korenov vinica, ktory nepotrebuje postreky,

Nechcem nasadit divoky vinic "otelo". Nasiel som sortu Zala Gyongye.

Ak ju poznate, prosim o nazor alebo napad pre inu sortu.

Bude na slnku, na juznej strane, smerom zo zapadu na vychod.

Dakujem.

Igor Paul

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.152 (?), 28.7.2008 12:39

Odrůdu Zala Gyongye neboli Perlu Zali mám asi pět let a jsem s ní celkem spokojen. Na choroby je dostatečně odolná, chuťově je výborná, navíc má jen malá semena, která při jídle téměř nejsou cítit.  Dozrává na Hané bez problémů. Rozhodně bych ji doporučil. Existuje celá řada dalších odolných odrůd, ale z Vašeho dotazu jsem nepoznal, jestli chcete stolní nebo moštovou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.8 (?), 28.7.2008 14:39

Neviem aky rozdiel je medzi stolnou a mustovpu odrodou, som uplny zaciatocnik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 29.7.2008 14:55

Dík za příspěvek - tu odrůdu mám, ale ještě neplodila, takže se mám na co těšit. A myslím, že ji mám dvakrát - každou pod jiným názvem. Ta odrůda má totiž ještě další synonyma ECs 24 a Eger Hviezda. Pod druhým názvem jsem ji koupil v Droždíně, ale mají tam na prodej i Zala Gyongye.......

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.82 (?), 29.7.2008 18:05

To Zyjan: Se synonymy Perly Zali máte naprostou pravdu, psal jsem popis této odrůdy plus pár svých zkušeností na adrese, jsou tam evedena všechna synonyma, která se mi podařilo najít: http://members.chello.cz/vino_z_vinohrad/wine/w43.htm
To host: moštová odrůda je odrůda určená hlavně pro výrobu vína, ale samozřejmě se může také sníst v čerstvém stavu
stolní odrůda je určená pro konzum, víno se z ní dělá obtížněji nebo vůbec ne.
Perla Zali je univerzální odrůda, to znamená, že se z ní dá dělat víno i je výborná na konzum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 23.12.2009 14:47

odroda: Zala Gyongye.

Zala Gyongye
Zala Gyongye
Zala Gyongye
Zala Gyongye
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.122 (?), 10.10.2021 10:50

Ake su vase dlhodobe skusenosti s touto odrodou?
Striekate ju? Udajne by to mala zvladat aj bez postreku, ktovie ci je taky sposob pestovania mozny aj v oblastiach s vyssim tlakom chorob, blizko vinohradnickym oblastiam.
Pripadne ak viete porovnat odolnost voci odrodam Bianka, Polloskei Muskotaly, Solaris

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.74 (?), 13.10.2021 10:15

Dobrý deň. 

mám biancu aj muscat poloskei a prekvapivo z bianci som tento rok nemal nič. Vôbec. Naopak Poloskei bol úplne bez chorôb. Obe som vôbec ničím nestriekal. A myslím, že bianca ma ešte trochu lepšiu polohu. Obe región Piešťany. A ešte bianca v minulých rokoch oveľa viac chutila vtákom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.104 (?), 13.10.2021 16:58

To je prakvapive, bianka je vysoko odolna. Ked som nestriekal Bianka to zvladala OK, ale uz striekam.  Ste si isty, ze mate Bianku?
Na druhej strane dnes uz malokto vobec nestrieka tak skusenosti ostatnych co striekaju nie su pre vas smerodatne.
Aky bol s nou problem? Bohuzial bezne sa stava, ze predajcovia/vyrobcovia dodaju inu odrodu ako uvadzaju.
Kolko rokov ich uz mate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ondro - (48) - 253.104 (?), 14.10.2021 7:44

na madarskom odbornom webe som nasiel info k Zala Gyongye:
Uspech tejto odrody bol zatieneny novsou odrodou Bianka. Bianka postupne nahradila ZalaG. z vysadby v rokoch 2000 vdaka jej podstatne lepsej odolnosti mrazu, hubovym chorobam a vinarskym kvalitam.
zdroj

viete niekto porovnat hlavne odolnost
Zala Gyongye voci Bianka alebo Poloskei Muskotaly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika