Réva ze semínka - pecičky



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
9.7.2015 14:52

je to zbytečná práce.

Manželovi se "vysemenila" chrupka bílá, ale možná to bylo něco donesené ptáky ze sousedství a ani po 6 letech piplání nepřinesla nějakou úrodu. Pak přišla první a šťovík je sladší i šťavnatější. A když jsem přinesla dmů kontejnerek s Petrou (bezsemenná stolní) tak to měl semenáček do 1/2 hodiny spočítané. Myslím si, po té piplačce, že kdybych mu ještě sdělila, že sazenička byla za 60Kč, že ho omejou... 123.

cool B.B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 147.190 (?), 4.1.2014 8:45

V záhrade som našiel jednu rastlinu révy, ktorá náhodne vyrástla zo semiačka. Zaujal ma tvar listov, ktorý sa nepodobá na žiadnu odrodu ktorá sa v okolí vyskytuje, tak som ju presadil a čakám čo z nej vyrastie. Tento rok už možno zarodí. Je napínavé to sledovať  smiley  aj keď od toho veľa nečakám, ale tak uvidíme.

Réva zo semienka
Réva zo semienka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.1.2014 11:50

Podobný tvar listů má mnoho odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.61 (?), 14.2.2013 15:44

Bohužel se Vám určitě vylomilo ušlechtilé očko a podnož nerodí.

Vyhodte to. Osička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.143 (?), 10.1.2014 20:15

Já bych to zkusil dopěstovat a počkat na plody. Podnož to podle mě určitě není.  Dnes nejvíce používané křížence Vits berlandieri x Vitis riparia mají broznový nádech,  Kober 125 AA je trochu zelenější, ale zase plstnatější.

Nechte semenáček vyrůst a nejpozději 4 - 5 rokem by měl zaplodit. Na 99 % to nebude k ničemu, ale pořád je naděje, že vyšlechtíte novou odrůdu.  Nejlepší způsob jak donutit semenáček zaplodit je nechat plodné dřevo - tažeň vyrůst z dvouletého čípku, který sedí na stařině.  Málo plodné dřevo jsou tažně sedící přímo na kořenovém krčku nebo i výše na kmínku. Rostlina ze semenáčku je v tzv. juvenilní fázi, takže někdy dost neochotně plodí.  Někdy mi pomáhá ponechat delší dřevo, protože letorosty kolem osmého očka bývají plodnější. Ale není nic divného, když 5 a více letý semenáč nic nenasadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.31 (?), 20.6.2015 13:15

Zdravím, předevčírem jsem při sekámí trávy narazil na révu pod borovicí která vyrostla asi ze semínka, jinak révu pěstují asi 6m. za rohem domu bude mít tato rostlina po přesazení nějakou šanci


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 20.6.2015 14:01

tak určitě, když tam vyrostla, tak by přežila i tam :D ale přesazujte na podzim nebo na jaře, teď nevím kdy je to vhodnější.. to spíš borovice přijde k újmě, mívá kořeny dost mělce pod povrchem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 9.7.2015 14:52

je to zbytečná práce.

Manželovi se "vysemenila" chrupka bílá, ale možná to bylo něco donesené ptáky ze sousedství a ani po 6 letech piplání nepřinesla nějakou úrodu. Pak přišla první a šťovík je sladší i šťavnatější. A když jsem přinesla dmů kontejnerek s Petrou (bezsemenná stolní) tak to měl semenáček do 1/2 hodiny spočítané. Myslím si, po té piplačce, že kdybych mu ještě sdělila, že sazenička byla za 60Kč, že ho omejou... 123.

cool B.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.22 (?), 10.7.2015 0:02

Velká škoda se zbavovat 6 let budovaného kořenového systému. Chtělo to přeroubovat, značně byste urychlila nástup do plné plodnosti.

M.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 30.8.2015 16:06

Mám na náhodném semenáčku modré středně velké bobule. Po ochutnání asi sazeničku vyhodím i s podobně vzniklým rybízem. Moc jim nevěřím.

Ještě mám dotaz na znalce cen. Sousedka mi nabízí dost dobré hrozny vhodné na jídlo, mošt, víno i pálenku. Už jsou jedlé, ale cukr půjde ještě hodně nahoru. Jaká je správná letošní cena, když bude mít mošt nad 23% cukru? Nabídka zní na 20 Kč/kg.

Vinohrad u sousedů
Vinohrad u sousedů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika