Réva Saphira



host - 172.139 (?)
15.5.2012 14:11

Děkuji za info a odkaz.Co jsem se dopídil, tak z klonů RR Gm64 a Gm88 vznikl Arnsburger xSeyve Villard 1-72,který má zřejmě vlastnosti bílého burgundu.Dále víno spíše neutrální s trochou ovocnosti se podobá svěžímu burgundu.Pravidelně vysoký bezcukernatý extrakt dává vínům příjemný harmonický dojem i při vyšší kyselině díky RR křížení, která je díky vyššímu pH zakulacená.Odrůda může být sklízena od 90 Oe.

Mohli by jste mi jako laikovi někdo vysvětlit co znamená :pravidelně vysoký bezcukernatý extrakt?Dále 90 Oe, což je asi nějaká německá norma pro sklizeň.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 172.139 (?), 14.5.2012 11:13, zobrazeno: 8593x

Dobrý den.Máte prosím někdo zkušenosti s pěstováním vinné révy Saphira?Jaké dává víno, s jakou cukernatostí, jak vypadá hrozen, jaké použít vedení, atd?Vím jen že je to kříženec z Německa Ryzlinku rýnského a Rulandského bílého.Co jsem slyšel tak má výbornou mrazuvzdornost a je také velmi rezistentní.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 14.5.2012 13:29

Kříženec Ryzlinku rýnského a Pinot Blanc to asi nebude, to by tam odolnosti asi nebyly, nýbrž je to kříženec Arnsburger x Seyve-Villard 1-72, prarodiče jsou např. Muller Thurgau a Bílá chrupka. Zkušenosti s touto odrůdou nemám, podle mého názoru se ani v Německu, kde vznikla, příliš nerozšířila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.252 (?), 14.5.2012 20:55

Viac info (v nemčine) o tejto sorte nájdete na stránke. Na preklad skúste použiť google chrome.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.139 (?), 15.5.2012 14:11

Děkuji za info a odkaz.Co jsem se dopídil, tak z klonů RR Gm64 a Gm88 vznikl Arnsburger xSeyve Villard 1-72,který má zřejmě vlastnosti bílého burgundu.Dále víno spíše neutrální s trochou ovocnosti se podobá svěžímu burgundu.Pravidelně vysoký bezcukernatý extrakt dává vínům příjemný harmonický dojem i při vyšší kyselině díky RR křížení, která je díky vyššímu pH zakulacená.Odrůda může být sklízena od 90 Oe.

Mohli by jste mi jako laikovi někdo vysvětlit co znamená :pravidelně vysoký bezcukernatý extrakt?Dále 90 Oe, což je asi nějaká německá norma pro sklizeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.252 (?), 15.5.2012 14:57

Oechsleho muštomer udáva rozdiel hustôt muštu a vody. Napr. Vami udávaný údaj 90 st Oe znamená, že mušt má hustotu 1,090 g/cm3. Na základe merania Oechsleho muštomerom môžete vyrátať percento ceľkového extraktu, koncentráciu cukru a dokonca predpokladanú koncentráciu alkoholu v budúcom víne. 

Najdôležitejšou súčasťou muštu sú cukry. Bezcukornatý extrakt napovedá o ďalších látkach, ktoré dotvárajú plnosť, chuť, vôňu a farbu budúceho vína: org. kyseliny (vinná, jablčná, jantárová...), dusíkaté látky, fenolové látky, pektínové látky, minerálne látky, enzýmy, prírodné farbivá, aromatické látky, tuky, oleje a vosky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika