Réva



host - 19.131 (?)
4.5.2018 10:16

Potřiky proti roztočům mají malou účinnost, zvláště proti plstnatosti.

Klidně to nechte tak, je to jen vada na kráse a réva si poradí. Časem se namnoží dravci a budou rostoče přirozeně regulovat. 

Skutečně účinné postřiky /ne ty povolené/ vybijí vše živé a škody mohou být vyšší než přínosy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 3.5.2018 11:27, zobrazeno: 3864x

Réva tady roste docela dobře, zastřihla jsem na hlavní kmínek co nejblíže na 3-4očka. Teď začíná znovu hlavní kmen obrůstat a nikde jsem zatím nenašla, jestli lze tyhle výmladky bez problémů odstřihat. Nějaký další řez budu řešit napřesrok, letos toho bylo a je pořád hodně a teď samozřejmě už nic zásadního dělat nechci. Ale uvítám rady, jak s těmi výmladky a vůbec cokoli, co vás napadne. Pěstování révy je náročné, tak se do toho snad postupně dostanu, čtu pořád všude, ale ty rady jsou dost protichůdné.

u pergoly
u pergoly
réva u skleníku
réva u skleníku
réva na pergole
réva na pergole
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 3.5.2018 13:13

Výhonky na kmínku nestříhat, ale vylámat, pokud možno co nejdříve. 

Pokud možno vylámat i další přebytečné (většinou neplodné výhony). Čím hustší keř, tím více je náchylný na choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 3.5.2018 16:46

Tak jsem při vylamování zjistila napadení révy. Podle obrázků na internetu by to měla být peronospora, ale ta se rozvíjí jen když je vlhko a celou dobu nepršelo, tak co to je? Problém je asi v tom, že jsem měla provést nějaký postřik a takhle to dopadlo. Mám postřik na plísně a padlí od AgroBio Opava, postříkat?

první obrázek je réva na pergole
první obrázek je réva na pergole
list na pergole z líce
list na pergole z líce
další obrázky jsou z révy na skleníku
další obrázky jsou z révy na skleníku
Druhý obrázek révy ze skleníku
Druhý obrázek révy ze skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 4.5.2018 6:36

O plíseň révovou ani o perenosporu se nejedná. Je to napadení roztoči. V malém se dá koupit Apollo, Nissorun a Ortus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.131 (?), 4.5.2018 10:16

Potřiky proti roztočům mají malou účinnost, zvláště proti plstnatosti.

Klidně to nechte tak, je to jen vada na kráse a réva si poradí. Časem se namnoží dravci a budou rostoče přirozeně regulovat. 

Skutečně účinné postřiky /ne ty povolené/ vybijí vše živé a škody mohou být vyšší než přínosy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 5.5.2018 2:54

Takže to nechám a budu doufat, že si réva poradí. Děkuji za rady.

Bude prosím někdo vědět, o jakou odrůdu se jedná?
Bude prosím někdo vědět, o jakou odrůdu se jedná?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.47 (?), 4.5.2018 22:19

Mám problém Bredíku. Vedle sebe mám tři,,Mopry", loni chytly nějakou nemoc, vyrostly výhony asi 30cm a pak se růst zarazil. Na listech byly skvrny a ty skvrny pak uschly a z listu vypadly. Letos to má jen jeden keř ale se bojim že se to přenese i na ty dva vedle. Postříkal jsem to zatím Kuprikolem, víc zatím nevím. Keř vypadá jako opožděný keř, je prostě pozadu, fleky na listech zatím nejsou. Jsou keře staré asi 20 let. Nic nevím, sháním všude informace, všude jen reklamy a dozvěděl jsem se dokonce něco o kapavce.  Nevíš něco o těch skvrnách na listech a zaražením růstu? Poraďíš?? Zatím budu zkoušet i jiné postřiky, snad na to příjdu. Fotky sem neumím poslat, neumím to. čau.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika