Réva 2022



host - 113.229 (?)
22.9.2023 7:51

Bianca může mít hrozny až kolem 250 g, ale velikostí hroznů se nemůže rovnat stolním odrůdám nebo třeba moštové odrůdě Kraseň. U stolních odrůd je to logické, stačí 10 bobulí po 25 g a hrozen má také 250 g. Ale na druhou stranu mohou moštové odrůdy někomu chutnat více než stolní a to i těm, kteří pěstují stovky stolních odrůd nejrůznějších chutí. Odrůdy jsou různé i chutě člověka jsou různé.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 15.9.2023 13:11
Protože každý kdo viděl 8 kvalitně rostlých a vyzrálých oček má představu o tom, jak robustní by měla být ta ponechaná dvouoká část, pokud by ta podmínka byla splněna. Mám několik faktur od různých odrůd a různých výrobců a mnohdy to připomínalo spíš nějaký chatrný ocásek... Ale dvě vrstvy různobarevného parafinu ten dojem trochu zlepší. :-)Já měl jako předplodinu i když vím že to není ideální cukety, dýně, mrkev a cibuli. Sklizen byla krásná dobře vyhnojeno. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 17.9.2023 8:50
Jalovice Tereza očesala několik hroznů ze soliterního keře ve slepičím výběhu. Utrhl jsem si teda taky jeden Aivaz vážící 600 g na zaležení. Odrůda bujněji rostoucí náročná na oslunění, závlahu a přiměřenou výživu. Při nevhodných podmínkách sprchává, hrozny jsou řídké a nebo se tvoří bobule nestejnoměrné velikosti. Konzumní kvalitu velmi ovlivnuje přiměřené zatížení keře. Listy mohou být napadány plísní révovou a padlím. Hrozny jsou však odolné, pokud nedojde k popraskání vlivem velkých deštů. Vyplatí se keře před nárazovou vodou ochránit, protože pak jdou dělat i velmi pozdní sběry. Daří se jí u kulu i na drátěnce při středním až vysokém vedení, aby velké hrozny nebyly blízko u země. "Můj osobní chutový dojem říká, že v sobě má něco z Baco Noir" Ale je to jen můj názor! Bobule pevná a chruplavá, ale štavnatá. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 20.9.2023 21:00
Není to dlouho, co jsem zde někde zaznamenal názor, že plísen révová révu ve skleníku nenapadá. Množím si tam nějaké podnože které jsou v pohodě, ale taky řízky klasických moštových odrůd a listy jsou plísní letos aktuálně napadeny. Nebyly ničím ošetřovány. Stačí tedy k nákaze i vysoká vzdušná vlhkost. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 20.9.2023 21:13
Nevíte někdo zda pěstilel Mario z YouTube, o kterém jsem zde psal, už sklízí pergolu? Nemůžu najít žádné video, nevím jestli to má zase nějaké v té televizi zasekané. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 21.9.2023 8:08
Ke článku, který napsal pan Kotrle o rezistentních odrůdách révy. Je to tak jak píšete s tou rezistencí, jen jsem už někde zaznamenal, že dělají odrůdy přecitlivělé, kterým po napadení okamžitě odumpře pletivo a nákaza se dál nešíří. Mladé hrozny jsou ze začátku jako listy, proto je plísen révová může napadnout. S napadení Solarisu plísní révovou mám také zkušenosti na druhou stranu mě překvapila odolnost proti plísni u odrůdy Mopr, ale mám keř teprve třetím rokem. Za celou dobu jsem jen letos jednou preventivné stříkal. Biegler.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 21.9.2023 17:23
Dnes trhaný jeden z největších hroznů z panenské sklizně odrůdy Bianca dosáhl hmotnosti 170g mám tedy naději, že u starších keřů a při vhodném způsobu vedení má Bianca potenciál dosáhnout ještě větší hmotnosti hroznů. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.229 (?), 22.9.2023 7:51

Bianca může mít hrozny až kolem 250 g, ale velikostí hroznů se nemůže rovnat stolním odrůdám nebo třeba moštové odrůdě Kraseň. U stolních odrůd je to logické, stačí 10 bobulí po 25 g a hrozen má také 250 g. Ale na druhou stranu mohou moštové odrůdy někomu chutnat více než stolní a to i těm, kteří pěstují stovky stolních odrůd nejrůznějších chutí. Odrůdy jsou různé i chutě člověka jsou různé.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.229 (?), 22.9.2023 7:57

Musím Vás zklamat, MOPR neboli Muškát moravský nepatří mezi odrůdy, které by měly nějakou vyšší odolnost k plísni révové. Solaris je určitě odolnější, byť v roce 2020 jsem u něj dost silné napadení plísní v pozdější fázi vegetace zaznamenal. Na úrodu to však vliv nemělo, byť proti plísni révové neošetřuji.
S hypercitlivostí jsem se zatím moc nesetkal, spíš preferuji odrůdy, které mají zachovanou listovou plochu bez poškození. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 22.9.2023 19:13
Jak Biancu v těchto dnech pozobávám, je mi líto, že se z ní nebudou dát udělat tak velké hrozny, jaké se mi daří u Festivalnyj. Píše se o ní že má neutrální chutě, ale mně to tak zatím nepřipadá. Chutná mi i Baco Noir, které nemám zasítované a pustili se mi do něj už ptáci, ale u Baco se mi nikdy nepodařilo sklidit hrozen, který by přesáhl 100 g. Příští rok mi Baco zaplodí v nové výsadbě 20 keřů. I když jsou bobulky malé jsou velmi štavnaté a dobře barví u přezrátých už nejsou kyselinky a ani jiné chutové neduhy. Původně jsem ty keře chtěl použít jako podnože, ale jednu sklizen nechám a vylisuju a pak se uvidí. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 22.9.2023 19:21
Já to uvádím jako pradadox, protože MOPR ani v tuto dobu napadený plísní révovou není, je fakt, že jsem jednou stříkal svilušky, aby se jich víc nerozlezlo a jeden postřik Championem, to je jediná chemicá ochrana letošního roku. Sazenice Solarisu však napadená plísní révou je i aktuálně. Jedině že by na to mělo nějaký vliv to, že Solaris je pravokořenný, protože když mi vychcípaly koupené sazenice, podařilo se mi odebrat řízek a zakořenit. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika