Réva 2022



host - 227.97 (?)
12.6.2022 18:33

Děkuji, nechal jsem 3 očka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.144 (?), 12.6.2022 17:39

To záleží na odrůdě, stáří keře a jakou má péči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 12.6.2022 17:44

Odrůda neznámá (modré, chutné a dosti jáder), stáří 6 roků a péče dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 12.6.2022 18:25

Taky záleží na tom, kolik jste nechal oček při řezu a kolik je výhonů. Opravdu se to nedá takto určit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 12.6.2022 18:33

Děkuji, nechal jsem 3 očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 12.6.2022 19:05

Je to fakt závislé na způsobu vedení a využití plodů. Jestli je to stolní odrůda někde na pergole nebo u zdi, může se nechat víc hroznů, tam se nejde na vysokou cukernatost a vyzrálost. Tři očka by znamenalo tři výhony, snad se třemi hrozny. Pak záleží na těch okolnostech, já bych neomezil víc než na dva hrozny na výhonu. A další roky podle zkušeností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 12.6.2022 18:44
Pokud se nebudeme bavit o pěstování po vinohradnicku... Roky pěstuju révu na jednom místě u kůlů jako ve středověku. :-D A navzdory osudu úrody mám pěkné, ale místo je málo osluněné a to je největší problém, tehdy jsem nemohl vysadit jinam... Letos budu mít už i kvalitní zasítování proti kosákům to je hodně důležité pro dozrávání. Nechávám 2 kg na 1 keř. Určím to podle toho, že vím kolik orientačně váží 1 střapec. Když vidím, že některé hrozny zaostávají v růstu není problém udělat probírku i později. Já osobně raději chvilku počkám až vidím, že hrozny někde nesprchly a až pak dělám finální protrhávku. Co mám vysazenou novou viničku, tam půjdu do vedení po vinohradnicku, ale to má ještě čas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 12.6.2022 20:58

Zeptám se taky a konkrétněji:

Když mají teď letorosty kolem 1m a už se začíná se zakracováním, je to znamení že se můžou hrozny nechat? U bujně rostoucí révy Leon Millot, vloni další zasazený keř, letos cca 8 vyrašených oček, násada celkem cca 20 hroznů, všechny letorosty bujně rostou i stěmi hrozny... jiné odrůdy tohle nedokážou, tam se musí opatrně... co navrhujete, když kěř dobře roste možná až moc bujně roste, odstraňovat hrozny taky?

Ten Leon Millot je co do růstu i násady šílený, stará francouzská odrůda, pěstuje se nejvíc v polsku, nestříká se ničím, modrý mošták, cukernatost vysoká 24-26Brix. V porovnání Hibernal taky 24-26brix, ale má výzaznější neodbouranou kyselinu a hrozny hnijou, trpí silně padlím. U kolegy Solaris vloni taky zlikvidovalo padlí (moc dešťů) a hrozny hnily. Vítěz moštáků u mě prozatím Leon Millot.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 12.6.2022 22:36
Pokud ze zkušenosti víte, že vám těch 20 hroznů keř stačí vyživit a máte cukernatost 24- 26 tak je předpokládám necháte. Jinak 8 oček je pouze střední zatížení. Veltlínské červené rané se třeba nechává až na 10 oček. To jsem si zjištoval, protože z něj byl vyšlechtěný Festivalnyj, který také pěstuju. Když začnete s probírkou moc brzo nemusí dojít ke snížení násady, hrozny které necháte se zvětší a nebo jsou hustší a pak je víc napadá plísen. U těch Solarisů se objevuje ušlechtilá plísen, mám ho na zkoušku ještě neplodil, ale já nechci mít na hroznech ani ušlechtilou plísen. :-) Například u Aivastu, který má v tuto dobu ještě bujnější a vyšší letorosty než Festivalnyj nebo Krystal si musím na probírku dávat velký pozor a dělat ji až bezpečně vím které hrozny budou kvalitní a nesprchou, jsem se s tím spálil už v minulosti, že pak bylo jen pár bobulek na zobání. Leon milot neznám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 12.6.2022 23:40

U předchozího keře Leon Millot jsem vloni hrozny zredukoval,  letos to tam asi nechám na zkoušku všechno (8 letorostů 2-3 hrozny na každém), když tak dobře rostou. V nejhorším nechám hrozny pro ptáky. smiley

V porovnání 1 letá Medina vedle vyraší 2-3 očka i sem tam hrozen, víc oček nevyraší nebo nerostou - neutáhne, podobně jiné odrůdy.

Ušlechtilou plíseň jsem ještě neviděl, padlí a hnilloba při měknutí bobulí... ty ano.

A máte pravdu, násada se počítá až po odkvětu... MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 13.6.2022 7:16
Pokud máte soliterní keře je to s tím zatížením zase jiné než ve vinohradě, ale jednou jsem přetížil jména neznámé rezistenty a nebylo to pak vůbec k jídlu. Ono to přetížení má vliv i na zesílení a vyzrávání dřeva a mrazuodolnost a houbové choroby. Já chci letos zkusit hrozny zavařit do sklenic. Ušlechtilé plísně jsem viděl na sýrech, ale jak říkám u révy je pro mě jakákoliv plísen na závadu a nezjištuju jaká to je nebo není... Sám vidím, že i u toho co pěstuju u kůlů jako vetriko s řezem na dvouoké čípky by bylo pro kvalitnější násadu lepší RH vedení na tažně, ale kvůli případnému mrazovému poškození se musím dostat u nás co nejvýš od země. Po odkvětu vidíte co vám zůstane, ale zatížení keře se určuje podle odrůdy, způsobu péče vertiko nebo kordon (krátké dvouoké čípky) a tažně, počet ponechaných oček až 12 u některých odrůd. Jen bych chtěl upozornit případné čtenáře, že podobně psaná diskuse nemůže úplně obsáhnout celou problematiku vedení a řezu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika