Réva 2022



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
8.6.2022 13:36

Tak to budte len rad. Myslim si ze ak by nebol problem s chorobami, tak by asi nikto len tak si z roztopase nestriekal chemiou. Ja som sa tiez minuly rok vytesoval z revy a behom tyzdna, dvoch co som tam nebol, tak polovicka bola KO :-(, mi to napadla cierna hniloba a bolo po hrozne :-(

ale je pravda, ze som nestriekal chemiou, maximalne na jar sulkou, a potom som nejakych dal par bio postrekov. Je pravda ze mucnytku a ani perenosporu som moc nemal, ale zato sa tam vyradila cierna hniloba. Tak preto som si povedal ze tento rok skusim po odkvete dat nejaku chemiu, aj ked mi je to tiez proti srsti

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 8.6.2022 13:14

diky za radu. no ker ma asi 10-15 rokov, (takze zakoreneny by mal mat dobre), pred tromi rokmi som ho preockoval. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 8.6.2022 16:59
Pane Peter.pe, mohl byste poradit jak a kdy na to preočkování? Dělal jsem pokusně různé postupy podle knih a i YouTube, ale nepodařilo se nic. Jen jednou očko částečně přirostlo forkerem. Dík za reakci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 14.6.2022 9:49

najdite si videa od p. Urbanka na youtube. pri ockovani som ja postupoval podla navodu na stanke vinetumrezac.cz. Tu na fore to niekto davnejsie na to odkazoval, je to tam pekne vysvetlene. A funguje to :-) kuknite si

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.6.2022 14:28
O tom návodu vím, ale ještě nebyl vyzkoušen, jsou tam nějaké odlišnosti od toho, co jsem zkoušel v minulosti. Uvidím, zatím ještě nemám z těch nových odrůd co štěpovat ještě je nemám ani okoštované. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 15.6.2022 11:24
Krystal plně rozkvetl, Festivalnyj začíná a Aivast zatím ještě nic. Bohužel tři keře Festivalnyj napadl halčivec révový. Dva u zrajících jahod kde jsem nechtěl zatím ničím stříkat dost masivně. Na Biance pokud nepříjde přírodní živel se letos určitě podaří zapěstovat kmínky. Pokusná výsadba sazenic po dvou kusech od každé odrůdy je v háji... Jedná se o Tramín, Regent, Prim bílý, Prima modrá. Solaris ze dvou sazenic roste jen jeden. Dornfelder žije také. Pochybuju, že se něco ještě probudí. Nemálo peněz pryč... Asi se na ten balíček poštáci tehdy špatně podívali nebo co...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 8.6.2022 13:23

Proč tady má každý potřebu na každou zeleninu či strom za každou cenu cpát desítky chemických postřiků? Já nikdy révu ničím nestříkal, a v životě jsem neměl ani plíseň, ani padlí.

Záleží na odrůdě a lokalitě, mnohdy je dost smutné pozorovat ty zbytečné litry pesticidů, které ve výsledku skončí v půdě a v žaludku... sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 8.6.2022 13:36

Tak to budte len rad. Myslim si ze ak by nebol problem s chorobami, tak by asi nikto len tak si z roztopase nestriekal chemiou. Ja som sa tiez minuly rok vytesoval z revy a behom tyzdna, dvoch co som tam nebol, tak polovicka bola KO :-(, mi to napadla cierna hniloba a bolo po hrozne :-(

ale je pravda, ze som nestriekal chemiou, maximalne na jar sulkou, a potom som nejakych dal par bio postrekov. Je pravda ze mucnytku a ani perenosporu som moc nemal, ale zato sa tam vyradila cierna hniloba. Tak preto som si povedal ze tento rok skusim po odkvete dat nejaku chemiu, aj ked mi je to tiez proti srsti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 8.6.2022 17:07
Pane 189.109, proč stříkám nyní? Protože už nechci pokud možno moc zasahovat až to bude zrát! :-) Já taky roky neměl vlnovníka a ani padlí a už je i plísen... A ti kteří si myslí, že nebudou stříkat, a že všechno to ovoce nezhnije a že jim něco do žaludku zůstane, si neuvědomují, že pak sice nekonzumují zbytky pesticidů, ale že tam mají rezidua plísní, která jsou třeba i život ohrožující.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 8.6.2022 19:24

No ale vy tomu nezabráníte. Sám píšete, že záleží na odrůdě a lokalitě. Málokdo asi stříká jen tak z plezíru. Já jsem taky angrešty nikdy nestříkal a padlí jsem viděl jen na obrázku v knížce. Pak odsířili elektrárny a kdybych třikrát neošetřil, nesklidím nic. Samozřejmě řešení je nepěstovat angrešt, ale to už by byla zas jiná pohádka. "Vytahovat" se tím, že nemusíte používat chemii není na místě. Spíš by bylo lepší tiše se radovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 12.6.2022 17:06

Kolik hroznů nechat na révě? Je tam dosti velká úroda malých hrozínků, aby dozrály a byli pěkně velké? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika