Raná, bezsemenná, rezistentní, mrazuvzdorná... aneb rozinky v podhůří a bez chemie?



PetrHl. - (5) - 68.88 (?)
5.2.2016 15:21

Připojuji, také jsem se pokusil vyrobit ze Solarisu víno. Nechal jsem ho ale příliš hluboce prokvasit a má hodně kyselin, je z něho těžké suché víno. Já nejsem nějaký odborník na vína, nicméně kdo má rád polosladká - prosím neuražte se moravští velkovýrobci - lehká eurovína, asi dá přednost pětilitrovce za 120 Kč v akci z nejmenovaného obchoďáku.

K těm raným, velmi raným a megaraným odrůdám. Nejsem sám, kdo k se k tomuto fenoménu pěstování révy v chladnějších a výše položených až zcela okrajových oblastech vyjadřoval. To, že máte velmi ranou odrůdu s krátkou vegetační dobou dosti často nese s sebou riziko, že bude i brzo rašit. A rašení z dvouletého dřeva s násadou květů = budoucích hroznů se rovná každoročnímu adrealinu, zda se po rašících výhoncích přeženou tři zmrzlí. To také s většími škodami než kdekoli v nižších nebo perfektně chráněných polohách. Tedy zohledňujte i fakt, jestli je nutné vybírat velmi ranou odrůdu je proto, že chci ozobávat už koncem srpna nebo mi to stačí o 14 dnů později s menším rizikem, že se budu dívat v půlce května na spálené výhonky se založeným květenstvím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 58.62 (?), 4.2.2016 12:45
Musite brat s rezervou co kde o ktere odrude pisi, ty zkusenosti mohou byt individualni a odlisne.Ac byl minuly rok na vosy a jinou havet extremni, mne na Solarisu nesezraly jediny hrozen(sklizel jsem ho 16.9.2015 pri cukernatosti 19 stupnu NM a vino je z nej skvele-lehci, krasne voni a v chuti mi nejvice pripomina merunku(mam hlinitou pudu).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.27 (?), 4.2.2016 18:31
Dobrý večer, kde máte Solaris? Volba odrůdy je pro mne teď úkol číslo 1, teda kromě plánování udírny. Psal jsem ke Krausům ohledně sazenic a něco málo rad a zatím čekám na odpověď. Nicméně jsem si také psal s několika vinaři " polárníky " a tahal rozumy. Chce to zkoušet. Ať se daří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.27 (?), 4.2.2016 18:34
Ještě foto přípravy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.62 (?), 4.2.2016 18:55
Krausovym je nejlepsi zavolat, jinak by jste se nemusel ani dockat odpovedi, ale sazenice maji ve vybornem stavu, vsecha cest, 90 procent sazenic - Hibernal, Solaris a stolni mam prave od nich (chce to osobni odber). Solaris pestuji ve vysce 260 metru nad morem, vinarska obec Praha, i kdyz je to na rovine, tak podminky jsou velice dobre.Ohledne zkusenosti s pestovanim Solarisu ve vysce pres 400 metru nad morem by Vam mohl poradit pan Lampir z Vinarstvi Sadek na Morave, nachazi se na okraji Vysociny v podobne nadmorske vysce a je velice ochotny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.78 (?), 5.2.2016 13:51
Raději jsem si do Mělníka zavolal. Mám se ozvat týden před sázením. Nakonec jsem rezervoval 1/2 Solaris a 1/2 Cabernet Cortis. Takže rozhodnuto, teď už jen čekat na duben.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PetrHl. - (5) - 68.88 (?), 5.2.2016 15:21

Připojuji, také jsem se pokusil vyrobit ze Solarisu víno. Nechal jsem ho ale příliš hluboce prokvasit a má hodně kyselin, je z něho těžké suché víno. Já nejsem nějaký odborník na vína, nicméně kdo má rád polosladká - prosím neuražte se moravští velkovýrobci - lehká eurovína, asi dá přednost pětilitrovce za 120 Kč v akci z nejmenovaného obchoďáku.

K těm raným, velmi raným a megaraným odrůdám. Nejsem sám, kdo k se k tomuto fenoménu pěstování révy v chladnějších a výše položených až zcela okrajových oblastech vyjadřoval. To, že máte velmi ranou odrůdu s krátkou vegetační dobou dosti často nese s sebou riziko, že bude i brzo rašit. A rašení z dvouletého dřeva s násadou květů = budoucích hroznů se rovná každoročnímu adrealinu, zda se po rašících výhoncích přeženou tři zmrzlí. To také s většími škodami než kdekoli v nižších nebo perfektně chráněných polohách. Tedy zohledňujte i fakt, jestli je nutné vybírat velmi ranou odrůdu je proto, že chci ozobávat už koncem srpna nebo mi to stačí o 14 dnů později s menším rizikem, že se budu dívat v půlce května na spálené výhonky se založeným květenstvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.104 (?), 5.2.2016 21:28

Ja mám Solaris aj Cabernet Cortis, no lepšie sa darí trebárs odrode Marechal Foch.Cabernet Cortis má u mňa problém každú zimu.Podmienky priesmyk,368mnm, mrazová kotlina.Tento rok som jak zo Solarisu aj z Marechalu Foch robil aj vínko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.56 (?), 6.2.2016 10:02

Podle mých subjektivně zjištěných poznatků se ze Solarisu suché víno dělat nedá - respektive dá, ale není to ono, když by jste vedle sebe postavil suchý Solaris a dejme tomu polosladký Solaris,, ten s větším množstvím zbytkového cukru bude vždy lepší. Asi se mnou někteří nebudou souhlasit, ale u odrůdy Pálava je to obdobné, do ní také nějaký ten zbytkový cukr patří.

Co se raných stolních odrůd týče např. na Vostorg nedám dopustit, ale též každý rok na jaře trnu, zda a kolik letorostů na něm pomrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika