První rok



Burian43 - (6) - 123.130 (?)
3.6.2010 10:52

Jak to mám udělat nyní?Chci mít kmínek asi 1 m vysoký,mám ostatní výhony vyštipovat?Jsem úplný začátečník,tak promiňte takové otázky. Děkuji za odpověď

víno
víno
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 75.118 (?), 1.6.2010 22:58, zobrazeno: 7381x
Dobrý den, letos jsem zakoupil v Bauhausu dvě vinné révy, ale vůbec nevím co je to za druh a protože to chci dát k pergole a chtěl bych vést horizontální řez možná na dva kordony, chci se zeptat jak mám letos připravit víno. Koupil jsem ho docela pozděm někdy v půlce května. Byla to taková hlava s tím voskem a na něm několik šlahounů. Teď mám asi 6 šlahounů a potřebuji poradit jak vést a jak ted sestříhat víno. Takže mám vybrat ted třeba dva pruty, které budu vyvazovat svisle a ostatní úplně u hlavy uříznout? a po dosažení potřebné výšky asi 1,9 někdy v srpnu zaštípnout a jednoho udělat kmen třeba 50 cm tím, že vyštípu očka? Nebo se mýlím? A kdy se očka na kmenu vyštipujou? a co s tím druhým prutem? Nebo mám nechat jen jeden? A co na jaře? udělat tedy ken a ještě nějak zkrátit hlavní prut na kolik oček? A co další rok? to už budu jen seřezávat na dvě očka a zaštipovat hlavní prut? Pročítal jsem tady spousty diskuzí, ale protože jsem začátečník, tak nevím jestli jsem to dobře pochopil a chtěl bych hned letos už založit na příští rok nějaký tvar. A jak se poté udělá druhý kordon? Nevím jestli mi bude chtít ještě někdo odpovídat, ale za radu budu rád. Potřeboval bych nějakou diskuzy, kde si budu moct vyjasnit nějaké nejasnosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.11 (?), 2.6.2010 8:06

Je zbytečné zakládat dvě stejná vlákna. Nějakou tu diskuzy máte třeba tady. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.158 (?), 2.6.2010 9:09
To se divím že nevíte co to je. Když jsem tam prohlížel sazenice tak byly všechny pěkně označené nebo pojmenované. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Burian43 - (6) - 123.130 (?), 3.6.2010 10:52

Jak to mám udělat nyní?Chci mít kmínek asi 1 m vysoký,mám ostatní výhony vyštipovat?Jsem úplný začátečník,tak promiňte takové otázky. Děkuji za odpověď

víno
víno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 4.6.2010 15:28

Spodní výhon vylomit, horní vyvazovat k podpěře. Koncem srpna můžete zaštípnout, aby lépe vyzrál. Koncem února nebo začátkem března střihnout na ten metr od země a odstříhnutý šlahoun nařízkovat a za pár let budete mít vinohrad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Burian43 - (6) - 123.130 (?), 4.6.2010 18:21

Děkuji za radu, budu se řídit podle ní, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 7.6.2010 18:45
prosim Vas, za kolikatym listem se ma zasipnout druhy nebotrebny-zalozni vyhon-dela se to prave kvuli tomu, aby neomezoval rust hl.-tedy budouciho kmene, dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 10.6.2010 20:13
a jeste bych mel jeden dotaz, kdy mam odstranit rosne koreny? dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.11 (?), 11.6.2010 9:24

Já třeba vůbec záložní výhon neponechávám - vylamuji ho. Pokud ho chcete ponechat, zaštípněte za 4. listem. Při zimním řezu ho pak odstřihněte až téměř u kmene. Jde jen o to, aby se na jeho bázi vytvořila zásoba spících oček, jinak je k nepotřebě. Rosné kořeny odstranˇuji na podzim. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 11.6.2010 15:40
az na podzim? ja myslel, ze se to dela 2x za vegetaci, tak to jsem prekvapen, dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika