Prosím, je to choroba nebo škůdce



host - 236.98 (?)
30.7.2009 7:52

Omytím myslíte, důkladné postříkání?U mě se plíseň také objevila a postříkal jsem to také Kuprikolem, ale na vaší radu pořídím asi ještě neco jiného.

Jak poznám jestli jsou už zasaženy plody, myslím tím první příznaky.A po postřiku jak poznám že zabral?Po třech dnech houba zespod listů jakoby sesychala a sprášila...

A pak ještě jestli by jste mi mohl říct termíny postřiku proti plísni, abych byl pro příští rok připraven.

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ardet.redox - (1) - 64.178 (?), 29.7.2009 20:38, zobrazeno: 4431x
Prosím pomoc, diskuzi jsem procházel mnohokrát, ale raději se zeptám přímo na svůj problém. Jedná se o jednoleté sazenice. K postřiku jsem zakoupil dle doporučení známého Sulikol a Kuprikol. Budou účiné? Děkuji za odpověď a jaký problém se jedná.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
jako by okousané
jako by okousané
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 30.7.2009 6:29

Tipoval bych to na plíseň révovou. Kuprikol by šel použít, ale je to kontaktní přípravek, proto je nutné listy "omýt" zespodu i shora, jinak není záruka dobré účinnosti.  Lepší na plíseň jsou přípravky Aliette 80 WP, Aliette Bordeaux, Acrobat MZ, Ridomily nebo Verita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.98 (?), 30.7.2009 7:52

Omytím myslíte, důkladné postříkání?U mě se plíseň také objevila a postříkal jsem to také Kuprikolem, ale na vaší radu pořídím asi ještě neco jiného.

Jak poznám jestli jsou už zasaženy plody, myslím tím první příznaky.A po postřiku jak poznám že zabral?Po třech dnech houba zespod listů jakoby sesychala a sprášila...

A pak ještě jestli by jste mi mohl říct termíny postřiku proti plísni, abych byl pro příští rok připraven.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 30.7.2009 9:11

"Omytím" myslím důkladné postříkání. Důležité je, aby se nadále choroba nešířila, aby se nevytvářely nové skvrny na dalších listech.  Jen tak se pozná, že postřik účinkuje. Zasažené místo se už nikdy nezahojí. Postřik je nutné volit podle počasí, případně teplot. Pokud je v průběhu června deštivo, je nutné preventivně začít ošetřovat třeba Discusem, Quadrisem Max nebo Zatem (účinkují jen preventivně). Potom zase podle počasí, existují i programy, které potřebu postřiku ukazují (galati.sk).
Ale vůbec nejlepší je vysadit odolnější odrůdy. Mám vysazeno cca 50-70 odrůd, proti plísni révové jsem kromě jednoho postřiku Zatem neošetřoval a výskyt plísně je jedině na odrůdě Topaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.178 (?), 30.7.2009 17:25
Takže mám napadené listy radši odstranit? Nebo je tam nechat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 30.7.2009 22:05

Neodstraňovat, pokud nejsou úplně suché od plísně. Asimilační plocha by mohla chybět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika