Prosím doporučte odrůdu révy do skleníku



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 131.104 (?)
15.4.2018 5:08

Já pěstuji ve skleníku asi 8let odrůdu Preobraženie a jsem spokojený. Nikdy jsem ji nemusel stříkat a hrozny dozrávají začátkem srpna. Jirka

Preobraženie
Preobraženie
Preobraženie
Preobraženie
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Bellis - (7) - 30.194 (?), 14.4.2018 15:47, zobrazeno: 2662x

Prosím mohl by někdo doporučit odrůdu révy do skleníku? Konzumenti budou především malé děti. Skleník je 6 x 3m   Jižní Čechy, nadmořská výška 400 m. Někde jsem četla doporučení na Muscat of Alexandia - ale nevím a pak tuto odrůdu asi ani neseženu.  Co třeba bezsemenná odrůda Afrodita? Je to dobrá volba? Prosím má-li někdo foto jak je réva uchycena ve stropu skleníku, uvítam to. Nemám s révou žádnou zkušenost. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 131.104 (?), 15.4.2018 5:08

Já pěstuji ve skleníku asi 8let odrůdu Preobraženie a jsem spokojený. Nikdy jsem ji nemusel stříkat a hrozny dozrávají začátkem srpna. Jirka

Preobraženie
Preobraženie
Preobraženie
Preobraženie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.131 (?), 17.4.2018 11:32

Ze starších odrůd se mě velmi dobře osvědčil Royal modrý,  dobré jsou naše odrůdy pro skleníky o dost ranější Pola a Vitra. Pola je dobrá i do vinohradu, ale musíte provádět normální ochranu. Ve skleníku stačí jen proti padlí.

Bezsemenných jsem ve skleníku zkoušel hodně, ale bylo to vždy chuťové zklamání a malá velikost /Romulus není úplně špatný/. Muškát Alexandrijský a podobné věci z jihu bych ani do skleníku nesadil.

I když to nemám vyzkoušené, nebál bych se vysadit kteroukoliv velkoplodou odrůdu, co doporučuje Bredík nebo i starší věci jako Arkadia, Aivaz, Kodrjanka ap.  Není nutná vysoká odolnost, protože hlavně rané věci peronosporou netrpí - pokud nestříkáte vodu na list, a oidiu utečou rychlostí zrání. Jen bych se vyhnul odrůdám  s čistě ženským květem, kvůli dobrému opylení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bellis - (7) - 30.194 (?), 20.4.2018 20:51

Děkuji všem za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika